MBP Przasnysz: Zawiązujemy współpracę

Wczoraj odbyło się w naszej czytelni – drugie już – spotkanie organizacji, które zgodziły się wesprzeć nas działaniach na rzecz osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu, Młodzieżowe Centrum Kariery – to instytucje, które będą z nami współpracować i od których będziemy się uczyć, jak poruszać się w nowym dla nas obszarze.

Przypomnijmy, że program „RozPRACUJ to z biblioteką” jest nowym pilotażowym przedsięwzięciem, dzięki któremu bibliotekarze otrzymają profesjonalne wsparcie szkoleniowe i narzędziowe w zakresie pomocy mieszkańcom pozostającym bez pracy lub chcących ją zmienić. Dowiedzą się m.in., co w życiu zawodowym, oprócz zarobków, daje satysfakcję? kto do jakiej pracy ma predyspozycje? gdzie szukać informacji o profilach pracowników? Nauczą się, jak obsługiwać specjalne narzędzie internetowe ułatwiające mieszkańcom ocenę własnego potencjału zawodowego. Następnie przygotują plan działań biblioteki oraz zrealizują część ww. działań dzięki środkom finansowym i sprzętowi komputerowemu otrzymanym w ramach projektu.


0001-img_0399 0002-img_0403


Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments