Mazowiecki „Znicz 2013”

Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych i w związku z tym mazowieccy policjanci rozpoczynają działania „Znicz 2013″. Akcja rozpocznie się 28 października o godzinie 14.00 i potrwa do 3 listopada. Policjanci w tym okresie będą pełnić wzmożoną służbę w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. 

1 listopada, to w polskiej tradycji czas spotkań rodzinnych nad grobami najbliższych. W związku z tym, jak co roku w tym okresie należy się spodziewać wzmożonego ruchu na drogach, zwłaszcza w rejonie cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Tam więc należy spodziewać się zwiększonej ilości patroli, zarówno policji ruchu drogowego jak i prewencji.

 Działania policji ruchu drogowego będą ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym.  Funkcjonariusze jak zawsze, będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, zawracać uwagę na wykroczenia pieszych oraz na te wykroczenia kierujących pojazdami, które najczęściej są przyczynami wypadków drogowych.

Do zadań policjantów pełniących służbę będzie tez należało utrzymanie płynności ruchu, a więc w razie potrzeby będą podejmować ręczną regulację ruchem.  Przy tej okazji zwracamy uwagę aby stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących  ruchem drogowym.

Aby zapewnić sobie i swoim najbliższym maksimum bezpieczeństwa podczas podróży samochodem policjanci  drogówki przypominają kilka podstawowych zasad mogących w tym znacznie pomóc:

– Należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy o wcześniej zapadającym zmroku.

– Sprawdzić stan techniczny pojazdu, zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę. W tych dniach dyżury pełnią wytypowane stacje diagnostyczne.

– Zwracać  na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu. Stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem ręcznie.

– Szczególną uwagę zwrócić na przemieszczających się pieszych.

Jeżeli nie jesteśmy zmuszeni do używania własnego pojazdu warto korzystać ze specjalnych linii autobusowych, które specjalnie wyznaczonymi drogami najszybciej dowiozą nas w rejon cmentarza. Jeżeli zdecydujemy się na jazdę własnym samochodem korzystajmy tylko z wyznaczonych parkingów, a w samochodzie nie pozostawiajmy w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy czy biżuterii. Złodzieje będą chcieli wykorzystać panujący ruch i tłok, aby nas okraść.  Aby w tych dniach nie paść ofiarą pospolitych przestępstw zwracajmy uwagę na swoje rzeczy osobiste i pozostawione bez nadzoru mieszkania.

Wszystkie służby w tych dniach będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się na cmentarze, pomogą bezpiecznie wrócić do domu.

 


Zespół Prasowy KWP


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments