Mateczki szyją maseczki, które trafią do potrzebujących mieszkańców Przasnysza [FOTO]

Siostry klaryski kapucynki z Przasnysza chciały się włączyć w akcję szycia maseczek ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa. Z taką właśnie propozycją zwróciły się do naszej redakcji, ponieważ nie miały potrzebnych materiałów oraz instrukcji wykonania. Dzięki trzem przasnyskim przedsiębiorcom –  Bartłomiejowi Siedleckiemu, Norbertowi Ochenkowskiemu i Sławomirowi Regulskiemu udało się skompletować zapas materiałów — bawełny, gumek i nici, które trafiły do klasztoru wraz ze szczegółową instrukcją szycia.

 

Maseczki będą uszyte z dwóch warstw bawełny, aby można było między nimi (już samodzielnie) umieścić dodatkowy wkład dla dodatkowej ochrony – np. gąbkę lub fizelinę.

Dzień po tym jak potrzebne materiały trafiły do klasztoru, otrzymaliśmy od Mateczek następującą informację:

 

– Już praca wre… Cieszymy się, że możemy mieć udział w przygotowaniu małej ochrony dla walczących o nasze zdrowie. Postaramy się uszyć jak najwięcej maseczek. Pracę tę łączymy z nieustanną modlitwą, aby Bóg jak najszybciej oddalił z naszej Ojczyzny i z całego świata tę straszliwą zarazę, dał zdrowie chorym, Służbie Zdrowia wynagrodził swoim błogosławieństwem za ogromne poświęcenie dla drugiego człowieka. Dziękujemy za umożliwienie nam tak zaszczytnej pracy – dostarczenie materiału, gumek, nici… – napisała siostra Donata Koska.

 

Mateczki apelują, aby jak najwięcej osób włączało się w akcję szycia maseczek, ponieważ środków chroniących przed epidemią jest ciągle za mało. Uszyte przez klaryski kapucynki maseczki po uszyciu nieodpłatnie trafią do potrzebujących. Jest to towar deficytowy i dość kosztowny, a może uchronić przed zakażeniem.

 M. Jabłońska


 

guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
9 miesięcy temu

Maseczki jak maseczki choć bardzo się przydadzą. Nieoceniona jest Modlitwa która Mateczki wznoszą codziennie w intencji Miasta i mieszkańców. I opieka naszego patrona Św Stanisława

jot
jot
9 miesięcy temu

Kochane nasze Mateczki , szczęść Wam Boże i Bóg zapłać 🙂

Ja znajoma
Ja znajoma
9 miesięcy temu
odpowiada  jot

Super że mamy tak wspaniale mateczki w naszym mieście Dziękujemy za modlitwę i zaangażowanie szycie maseczek Bóg zapłać

Przaszanka
Przaszanka
9 miesięcy temu

Kochane Mateczki, dziękujemy!

Maria Gach
Maria Gach
9 miesięcy temu

Kochane siostrzyczki, który się za nas modlą i omijają nas wszystkie tragedię. Poświęcily całe życie Bogu. Oddane, uczące pokory i miłości do naszego Pana. Bóg zapłać.

Krzysztof
Krzysztof
9 miesięcy temu

Niech im Pan Bóg błogosławi i zdrowiem obdarzy.

Ona
Ona
9 miesięcy temu

Nasze Mateczki również potrzebują wsparcia – tego materialnego – warto o tym wspomnieć i wesprzeć Je.