Masowe zwolnienia lekarskie w policji. Powiat przasnyski bez patroli?

W ostatnich dniach na zwolnienia lekarskie poszły dziesiątki tysięcy policjantów w kraju. Jest to forma protestu przeciwko niskim płacom, jednak oficjalnym powodem korzystania z L-4 jest przepracowanie. Kierownictwo przasnyskiej komendy przyznaje, że sytuacja jest trudna, ale opanowana.

Fala zwolnień dotyczy także naszego powiatu. Mimo, że komendant KPP w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak nie chce mówić o konkretnych liczbach absencji, problem w przasnyskiej komendzie występuje ze znacznym nasileniem. – Problem jest duży, a sytuacja dynamiczna, zmienia się z godziny na godzinę. Jednego dnia jedni funkcjonariusze idą na zwolnienia, a inni wracają – mówi szef Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Chcieliśmy dowiedzieć się, jak przasnyska policja radzi sobie podczas protestu, czy istnieje problem z ułożeniem grafiku służb. –  Sytuacja nie jest komfortowa, ale próbujemy temu podołać. Oczywiście moim priorytetem jest zapewnienie względnego poziomu bezpieczeństwa naszym mieszkańcom – zapewnił Tomasz Łysiak. Jak dodał, wszelkimi siłami stara się wraz z kadrą kierowniczą zapewnić obsadę stanowisk, korzystając ze wszystkich dostępnych policjantów i policjantek z podległych posterunków i komisariatu policji w Chorzelach. Komendant podkreśla, że na razie to się udaje. – Zapewniam, że w każdym z tych ogniw pracują policjanci. Za co jestem każdemu z nich wdzięczny. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby nieść pomoc tym, którzy oczekują naszych interwencji w powiecie. Mam nadzieję, że nikt nie zostanie odprawiony z kwitkiem – mówi Tomasz Łysiak.

Niestety musimy liczyć się z opóźnieniami. – Przewiduję, że w realizacji pewnych zadań mogą nastąpić opóźnienia i należy uzbroić się w cierpliwość. Najważniejsze jest, aby sprawnie funkcjonowała służba interwencyjna i ogniwo ruchu drogowego – dodaje.

Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza” – W poniedziałek na zwolnienia lekarskie poszło 14 tysięcy policjantów w kraju, a wczoraj (06.11) – już 30 tysięcy. Apogeum zwolnień ma nastąpić w weekend, podczas obchodów święta niepodległości.


Małgorzata Jabłońska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments