Marszałek Adam Struzik jutro odwiedzi Przasnysz i „przywiezie” 4 mln zł na przebudowę Miejskiego Domu Kultury.

Sejmik Województwa Mazowieckiego w marcu zadecydował o przyznaniu miastu 4 milionów złotych na przebudowę Miejskiego Domu Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w Przasnyszu. Suma ta pozwoli myśleć o przeprowadzeniu inwestycji od dziesięcioleci znajdującej się w sferze marzeń. Uroczyste podpisanie umowy odbędzie podczas wizyty Marszałka Adama Struzika w czwartek 16 lipca w Przasnyszu.

 

Starania przyniosły efekt. 3 marca 2020 r. sejmik zagłosował za wejściem w życie projektu uchwały Zarządu Województwa Mazowieckiego w sprawie udzielenia pomocy finansowej z przeznaczeniem na realizację projektów w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

Przedłożenie sejmikowi uchwały zarządu to efekt starań Zenona Szczepankowskiego, który lobbował u Marszałka Województwa Adama Struzika za przeznaczeniem środków na ten cel. W spotkaniach z marszałkiem prócz Zenona Szczepankowskiego brał również udział burmistrz Łukasz Chrostowski oraz radny miejski Sławomir Czaplicki. O jednym z takich spotkań informowaliśmy tu:

Remont przasnyskiego MDK-u i kina coraz bliżej.

 

Dzięki staraniom wśród beneficjentów – w kategorii kultura – znalazło się miasto Przasnysz, które uzyskało 4 miliony złotych na zadanie pn. Przebudowa Domu Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego.

To pierwsze w najnowszej historii miasta fundusze zewnętrzne pozyskane na przebudowę obiektu, dające nadzieję, że placówka kultury, słynąca ze znakomitej i pełnej pasji kadry, w końcu doczeka się godnych warunków funkcjonowania.

Pomoc finansowa Samorządu Województwa Mazowieckiego udzielona będzie w formie dotacji celowej. Obecnie opracowywana jest nowa koncepcja architektoniczna przebudowy MDK-u w zakresie niezbędnym do przedłożenia jej w celu zaopiniowania przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który w ubiegłym roku objął MDK swoją pieczą, czyniąc część wcześniejszych planów bezużytecznymi. Dodajmy, że na dotychczasowe dokumenty dotyczące rewitalizacji obiektu miasto wydało już sumę przekraczającą 300 tys. zł.


 

guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kajfasz
Kajfasz
6 miesięcy temu

Towarzysz Edward Gierek jutro odwiedzi Przasnysz i „przywiezie” 4 mln zł na…Tak mniej więcej zabrzmiał ten „artykuł” 😀

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Kajfasz

A jak Nareście Przasnyski z sześcioma współpracownikami przecina wstęgę po remoncie całych 700 drogi, to nic nie piszesz? Cztery bańki piechotą nie chodzą.

Kajfasz
Kajfasz
6 miesięcy temu

Tak mniej więcej zabrzmiał ten „artykuł” – Marku, czepiam się formy „artykułu” a nie jego treści… 🙂

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Kajfasz

Propaganda trochę toporna. Ale mamy takie czasy. Jak będziesz robił super robotę ale nie będziesz o tym trąbił na lewo i prawo to niewiele osób to doceni.

Last edited 6 miesięcy temu by Marek (prawdziwy)
booster
booster
6 miesięcy temu

nareście ??

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  booster

No po kurpiowsku.

Romek
Romek
6 miesięcy temu
odpowiada  Kajfasz

Lepsze to, niż akcja apostoła Matołusza z kartonowymi czekami bez pokrycia dla wzmocnienia wyborczej kampanii dyżurnego lingwisty kraju.
Ale, że tak się dał wkręcić?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Romek

No jak dzieciaka go wkręcili. Dobrze że przynajmniej Lwowa nie chciał odzyskać,bo dopiero byłaby afera u sąsiadów.

Anka
Anka
6 miesięcy temu

Współpraca popłaca. Nowy starosta robi se fotki przy przewijaku w wc a poprzednik nadal załatwia najważniejsze inwestycje.

Kandydat
Kandydat
6 miesięcy temu

Może tak 3 mln to by pożyczyć Chorzelom

Jola
Jola
6 miesięcy temu

Ten budynek na wjeździe do miasta odstrasza swoim wyglądem Super że Burmistrz dzięki Marszałkowi go wyrematuje

Darek
Darek
6 miesięcy temu
odpowiada  Jola

No ciekawe skąd miasto weźmie resztę pieniędzy. Remont takiego gmachu to jakieś 12 – 15 mln. Panie Chrostowski, żeby to nie był gwoźdź do trumny. Nie stać nas było na basen letni a na taki wydatek stać?

Anka
Anka
6 miesięcy temu

To podobno pierwsza dotacja, o kolejne się starają.

Ajax
Ajax
6 miesięcy temu
odpowiada  Anka

Ta inwestycja pogrąży budżet miejski na kilka lat. W planie są kolejne obligacje. Rozumiecie – kolejny dług. Radni obudźcie się proszę was. Nie pozwólcie na to. Już teraz nie stać nas na nic, nawet na wkłady własne.

Kandydat
Kandydat
6 miesięcy temu
odpowiada  Ajax

Żeby się na coś nie zgodzić to trzeba rozumieć co się dzieje i o czym jest mowa to raczej z radnymi to się nie uda