Mariusz Szczygieł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu [FOTO]

W słoneczne sierpniowe popołudnie, w czytelni letniej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu gościł Laureata Literackiej Nagrody Nike 2019 Mariusz Szczygieł. Rozmawiano o nagrodzonym zbiorze „Nie ma”, o tym z jakimi problemami zmagają się bohaterowie, skąd autor czerpał inspiracje, czemu potrzeba było aż dziewięciu lat, aby dojrzeć do tej książki, a także o obrazie Michała Mroczka ”Spadochroniarze”, który widnieje na okładce.

 

– Mariusz Szczygieł mówił o różnicy między Polakami a Czechami. Czesi są od nas swobodniejsi, „nie napinają się”, są dumni ze swojej kultury, a literatura ma dla nich ogromne znaczenie. W podziękowaniu za wspaniałe spotkanie obdarowany został batikiem przedstawiającym portret naszego gościa wykonanym przez członkinię Dyskusyjnego Klubu Książki Panią Joannę Maćkowską – informuje przasnyska biblioteka.

Po spotkaniu Mariusz Szczygieł podpisywał wszystkim chętnym swoje książki i rozmawiał z czytelnikami.

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu

Nie widzę nigdzie starosty. Czyżby nie został zaproszony 😁?

Jasiu
Jasiu
6 miesięcy temu

I tak by nie wiedział o czym mowa… On chyba nigdy nic nie przeczytał – a tak przynajmniej jego wpisy na fb wyglądają, Analfabetyzm wtórny…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Jasiu

No ale niedawno zapraszał na powyższe spotkanie na swojej rodzinnej stronce. Nie wie najwyraźniej biedak, jakie Pan Mariusz ma poglądy na rządy dobrej zmiany. Najwyraźniej się podszkolił albo ktoś życzliwy dał mu znać.

Zofia
Zofia
6 miesięcy temu
odpowiada  Jasiu

A jakie ma wykształcenie starosta? Nie był nauczycielem? Więc skąd ten analfabetyzm? 🤣