Mammobus w Krasnem

Trwa Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. W związku z jego realizacją, mammobus po raz kolejny odwiedzi Krasne. Panie w wieku 50 – 69 lat, objęte Programem, finansowanym przez NFZ, będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.

Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie znów można będzie wykonać w mammobusie FADO Centrum Usług Medycznych, należącym do grupy LUX MED, który 27 września odwiedzi Krasne i stanie przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Mickiewicza.

Zainteresuj się, czy Twoja Żona, Mama i Siostra uczestniczą w profilaktycznych badaniach piersi!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną lub poprzez stronę internetową. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl.


IMG_9555 IMG_9682 IMG_3247


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments