Magiczne dywany w Oddziałach Przedszkolnych

W gminie Przasnysz zakończyła się właśnie realizacja kolejnego programu realizowanego z pomocą środków unijnych. Tym razem dzięki finansom europejskim udało się doposażyć oddziały przedszkolne funkcjonujące w siedzibach naszych szkół. Na ten cel pozyskaliśmy łącznie aż 400 tysięcy złotych.

Finisz projektu nastąpił z ostatnim dniem września. Zadanie o nazwie: „Innowacyjne Przedszkola w Gminie Przasnysz” było realizowane od pierwszego kwietnia tego roku, a jego założeniem stało się wyposażenie szkół – w jak największym stopniu – w elementy ułatwiające start edukacyjny najmłodszym mieszkańcom gminy.

W ramach projektu zatem:

  • doposażono 7 placów zabaw w huśtawki, bujaki, karuzele, lokomotywy, mosty ruchome z wieżyczkami itp.;
  • dostosowano pomieszczenia w łazienkach do potrzeb najmłodszych – przez zamontowanie podgrzewaczy wody, suszarek do rąk, wymianę umywalek i baterii;
  • wyposażono wszystkie oddziały w sprzęt do utrzymania czystości, zestawy mebli, dywany, zabawki, pomoce dydaktyczne i artykułu plastyczne oraz sprzęt elektroniczny: laptopy, kserokopiarki, telewizory czy odtwarzacze DVD.

Obecnie największym zainteresowaniem dzieci cieszy się nowoczesny środek dydaktyczny o nieco tajemniczej nazwie „magiczny dywan”. Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych dla najmłodszych. Magiczny dywan rozwija u dzieci koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Pomaga w całościowym rozwoju dziecka przez ćwiczenia fizyczne oraz intelektualne. A przede wszystkim – jest źródłem znakomitej zabawy dla dzieci. A to powinno być przecież najważniejsze w rozwoju maluchów.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments