Lustracja dróg na terenie powiatu ujawniła kilka nieprawidłowości.

Policjanci z przasnyskiej drogówki zakończyli lustrację dróg w rejonach szkół na terenie powiatu przasnyskiego. Sprawdzone zostały urządzenia i oznakowania służące bezpieczeństwu ruchu drogowego, w tym przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych. Policjanci ujawnili 5 nieprawidłowości.

 

Wzorem lat ubiegłych przed rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z przasnyskiej drogówki, dokonali lustracji w rejonach szkół i placówek oświatowo – wychowawczych na terenie naszego powiatu. Celem  działań jest troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w rejonach szkół. Ogółem policjanci przeprowadzili 27 takich kontroli, a w 5 przypadkach ujawnili nieprawidłowości w oznaczeniu przejść dla pieszych.

Najczęściej wskazywane przez policjantów uchybienia, to brak widocznego oznakowania poziomego (przejście dla pieszych), brak znaku pionowego A-17 (dzieci), brak znaku pionowego D-6 (przejście dla pieszych) oraz w dwóch przypadkach uszkodzone barierki ochronne.

W trosce o bezpieczeństwo w rejonach szkół, przasnyska Komenda Policji skierowała do zarządców dróg, 5 wniosków o naprawę wskazanych nieprawidłowości.


 

Źródło KPP Przasnysz
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adpi
Adpi
4 miesięcy temu

A to nagle te uchybienia się pojawiły

Kosman
Kosman
4 miesięcy temu

A co krzakami zarastajacymi rowy i pobocza oraz z faktem wycinania przez rolnikow nasadzen drzew przydroznych przy drogach powiatowych i wręcz zaorywania poboczy ?