Lotnisko w Przasnyszu szansą na rozwój regionu. Owocne spotkanie Zarządu Powiatu Przasnyskiego z Politechniką Warszawską.

Powiatowi Przasnyskiemu zależy na unowocześnieniu rolnictwa i wprowadzenia nowych technologii właśnie w tej branży, ponieważ w naszym powiecie dominuje produkcja rolnicza. – zapewnia Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski. – Dzięki temu nasz region ma szansę stać się jednym z liderów rozwoju rolnictwa w Unii Europejskiej.

 

W celu wsparcia projektów uczelni i rozwoju Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w dniu 9 czerwca w Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu Przasnyskiego z przedstawicielami Politechniki Warszawskiej. W spotkaniu udział wzięli Dziekan Prof. dr hab. inż. Janusz Frączek, prof. nzw. dr hab. inż. Robert Głębocki oraz Prof. dr hab. inż. Teresa Zielińska. Rozmowy dotyczyły rozwoju przasnyskiego lotniska i przyszłości Przasnyskiej Strefy Gospodarczej.

Politechnika Warszawska planuje pozyskanie środków unijnych na wybudowanie pasa startowego betonowego o długości około 1200 metrów. Planuje również prowadzenie badań w nowopowstającym poligonie doświadczalnym, którego budowa za chwilę się rozpocznie. Nowoczesne laboratorium zostanie wybudowane do końca bieżącego roku. Powiat Przasnyski chętnie więc angażuje się we współpracę z Politechniką Warszawską w zakresie rozwoju lotniska. Do współpracy włączył się również Zespół Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu, który w ofercie edukacyjnej ma nowy kierunek – technik mechanik lotniczy. Na współpracy skorzystają również uczniowie kierunków rolniczych, ponieważ na przasnyskim lotnisku prowadzone będą badania nad wykorzystaniem dronów m.in. w rolnictwie. Wcześniej Starosta wystosował do Fundacji „Technology Partners” list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie pilotażowej koncepcji wsparcia rolników i usług rolniczych na dużą skalę.

– Teraz chcemy również wesprzeć Politechnikę Warszawską w sprawach infrastrukturalnych, aby ten teren przynosił korzyść naszym mieszkańcom – zapowiada Starosta Krzysztof Bieńkowski.

Źródło Starostwo Powiatowe
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments