LO KEN: WYPRAWA NA POŁUDNIOWY ZACHÓD EUROPY

W dniach 5-12. czerwca br. grupa uczniów z przasnyskiego ogólniaka wybrała się na tradycyjną wyprawę po Europie. Po zwiedzaniu Skandynawii w ubiegłym roku przyszła kolej na „cieplejsze klimaty”, zatem szlak eskapady zaprowadził nas do słonecznej Hiszpanii.

Hiszpania była głównym celem, lecz po drodze zwiedzaliśmy sporo bardzo atrakcyjnych miejsc. Na początku kraje alpejskie: niewielkie księstwo Liechtenstein ze stolicą w Vaduz oraz Szwajcarię. Przejazd przez Alpy oraz szwajcarska Genewa dostarczyły wielu wrażeń, zwłaszcza budynki ONZ oraz wysoka na 140 m fontanna strzelająca z Jeziora Genewskiego.

We Francji dotarliśmy do Prowansji, gdzie podziwialiśmy Awinion z potężnym kompleksem papieskim oraz Tuluzę, miasta słynącego z prężnego uniwersytetu oraz siedziby Airbusa.

Jadąc z Francji do Hiszpanii zatrzymaliśmy się w Andorze, niewielkim państwie położonym w Pirenejach. Dwa atuty Andory zwróciły naszą uwagę: przepiękne położenie wśród gór oraz… niezwykle niskie ceny! To jeden z rajów podatkowych…

Hiszpania to przede wszystkim Barcelona. Podziwialiśmy wspaniały ParkGüell, Kościół SagradaFamília, Plac Hiszpański, Wzgórze Montjuïc oraz słynny CampNou, czyli największy stadion Europy, gdzie mecze swoje rozgrywa FC Barcelona. Na deser obejrzeliśmy przepiękny spektakl „Tańczących Fontann”.

Nasza wycieczka to nie tylko zwiedzanie. Znaleźliśmy też czas na odrobinę rekreacji nad Morzem Śródziemnym w słynnym Lloret de Mar ostatnim punktem była Europa Park, czyli największy park rozrywki w Niemczech, gdzie zabawie nie było końca…

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments