LO KEN: Wyjątkowy mikołajkowy prezent

Samorząd uczniowski LO im. KEN w Przasnyszu zorganizował charytatywny koncert mikołajkowy. Wybór daty koncertu nie był przypadkowy. Uczniowie, w dzień kiedy dajemy sobie prezenty wspominając świętego Mikołaja, chcieli zrobić prezent i pomóc swojej koleżance Kasi Michalak.

– Gdy okazało się, że Kasia ciężko zachorowała, koleżanki i koledzy od razu się tym przejęli. Uczestniczyli we Myszy świętej odprawianej w intencji jej zdrowia, ale czuli że powinni też pomóc materialnie ponieważ leczenie zawsze wiąże się z dużymi kosztami – wyjaśnia motywy zorganizowania koncertu opiekun samorządu szkolnego Krzysztof Bieńkowski.

Koordynatorem odpowiedzialnym za organizację była Weronika Ślubowska. Na koncercie prowadzonym przez Kingę Więcek wystąpiło wielu wykonawców. Przed młodzieżą zagrali i zaśpiewali: zespół „Trzy tony krupniku”, Anna Rafalska, Alicja Nałęcz, Magdalena Milewska, Marcin Modelski, Natalia Walędziak, Jakub Krzykowski, Hubert Koczkodon, Marcin i Mateusz Jakubowscy, ona Kossakowska oraz Tomasz Kawecki €“ zwycięzca konkursu „Żywy rap”.

W różnych klimatach muzycznych uczniowie, nauczyciele i burmistrz miasta bawili się i miło spędzili mikołajkowy czas. Zebrano ponad 2 200 zł pomocy dla Kasi co udowadnia, że młodzież chce i potrafi pomagać innym w potrzebie tak jak dawniej robił to chociażby święty biskup Mikołaj.


img010 img004

 


opracował: Krzysztof Bieńkowski


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments