LO KEN: UDANY POCZĄTEK SEZONU KONKURSÓW I OLIMPIAD JĘZYKOWYCH

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund. W ostatnich dniach szkoła została poinformowana o jego wynikach. Ogólnie można stwierdzić, że był to konkurs bardzo udany dla naszych uczniów. Na prawie 2,7 tyś. uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce uczennica klasy III B Natalia Stryjewska zajęła 1 miejsce w województwie i 1 miejsce w kraju. Natomiast uczennica klasy I A Paulina Przybyłek również osiągnęła bardzo dobry wynik, zajmując 8 miejsce w województwie mazowieckim i 98 w kraju. Natalia Stryjewska jest uczennicą Pani Jolanty Gawin-Kozakowskiej, a Paulina Przybyłek Pani Justyny Kamińskiej. Natalia Stryjewska zakwalifikowała się także do etapu okręgowego 39. Olimpiady Języka Niemieckiego.

 

     

 

21.01.2016r. odbyła się także część pisemna etapu okręgowego 40. Olimpiady Języka Angielskiego. Uczennica klasy III G Aleksandra Mięsowska, która po eliminacjach szkolnych zakwalifikowała się do etapu okręgowego poradziła sobie na tyle dobrze z testem leksykalno-gramatycznym, że awansowała do drugiej rundy – ustnej części eliminacji okręgowych. Jest to już ostatni etap przed zawodami centralnymi, do których kwalifikuje się tylko 50 najlepszych osób z całej Polski. Trzymamy kciuki za Aleksandrę, ale na ostateczne wyniki trzeba jeszcze cierpliwie poczekać. Nauczycielem Oli jest Pan Robert Kozakowski.

 

 

Nasi uczniowie wykazują się nie tylko znakomitą znajomością języka angielskiego, ale również ogromną wiedzą o krajach, w których mówi się po angielsku. Udowodnili to Tomasz Jeliński z klasy III A i Aleksandra Mięsowska z III G awansując do drugiego etapu konkursu Know America 2016. Spośród 723 uczniów, którzy przystąpili do konkursu, nasi reprezentanci zajęli wysokie pozycje: Tomek uplasował się na 14 miejscu, a Ola na 31, czym potwierdzili swoją rozległą wiedzę na temat historii, literatury, kultury, sztuki, polityki i realiów życia w USA. W drugim etapie Ola i Tomek musieli napisać esej na jeden z wieloaspektowych tematów. Liczymy, że to właśnie ich prace zostaną zakwalifikowane do trzeciego etapu konkursu.

Wiedzy o Kanadzie możemy pozazdrościć Marcie Rapackiej z klasy III B oraz wszechstronnej Oli Mięsowskiej, które znalazły się wśród grona 64 uczestników z najwyższymi wynikami po pierwszym etapie konkursu, w którym uczestniczyło 1138 uczniów z całego kraju. 11 marca dziewczyny wezmą udział w drugim etapie, który odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Życzymy awansu do finałowej piętnastki!

Opiekunem językowym Marty Rapackiej jest Pani Anna Gruszka, zaś Tomek Jeliński przygotowuje się do konkursów pod kierunkiem Pani Olgi Mikulskiej.

 

           

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

 

 

opracowała Jolanta Gawin-Kozakowska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments