LO KEN: PRZEŁAJE 2015

29 września rozpoczęliśmy kolejny rok zmagań w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  W tym sezonie oficjalne otwarcie połączone tradycyjnie z biegami przełajowymi miało miejsce na stadionie miejskim w Chorzelach.

Oficjalnego powitania przybyłych zawodników i opiekunów dokonał prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Grzegorz Cołosiński, a sezon sportowy i zawody otworzył uroczyście starosta Zenon Szczepankowski.

Nasi „Kenijczycy” pod  opieką nauczycieli wychowania fizycznego Adama Nasiadki i Krzysztofa Załęskiego przystąpili do rywalizacji w mocno uszczuplonym przez choroby  składzie, w którym znaleźli się: Magdalena Sokołowska, Magdalena Sienda, Martyna Olbryś, Katarzyna Stadlewska, Roksana Cichowska, Piotr Zalewski, Dominik Grzegorzewski, Bartosz Adamczyk, Mateusz Jabłoński, Rafał Szempliński, Damian Szempliński i Mateusz Szypulski.

Najpierw do rywalizacji przystąpiły zawodniczki na dystansie 1000 m.  W tym biegu wystartowały wszystkie reprezentantki naszej szkoły. Z uwagi na krótki dystans tempo biegu od samego początku było dosyć szybkie. Na mecie okazało się , że na około 40 zawodniczek trzy z naszych biegaczek uplasowały się w drugiej dziesiątce: Magdalena Sienda zajęła 10 miejsce, Martyna Olbryś – 13 miejsce, Magdalena Sokołowska – 14 miejsce.

Po biegach dziewcząt przyszedł czas na bieg chłopców na 1500 m. Wystartowało  w nim sześciu naszych „Kenijczyków” i jak na Kenijczyków przystało zmietli na tym dystansie swoich konkurentów. Mateusz Szypulski, Damian Szempliński i Rafał Szempliński zajęli odpowiednio I, II i III miejsce! Tuż za nimi na mecie pojawili się Mateusz Jabłoński – V miejsce, Dominik Grzegorzewski – VIII miejsce i Piotr Zalewski XII miejsce.

To jeszcze nie był koniec sportowych emocji. Na najdłuższym dystansie 3000 m startował ostatni  z naszych reprezentantów Bartosz Adamczyk. W tym najdłuższym biegu dosyć szybko  wysunęła się na czoło grupa biegaczy, którzy od początku dyktowali tempo. Na szczęście był w niej także jeden naszych „Kenijczyków”. Bartosz  nie tracił kontaktu z prowadzącą grupką zawodników  i na metę, po zaciętym finiszu, dotarł na IV pozycji.

Uczniowie reprezentujący naszego KENa spisali się na medal , a właściwie na kilka medali. Warto dodać, że wszyscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I do XII zakwalifikowali się do etapu międzypowiatowego, który odbędzie się już wkrótce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sportowcom-przełajowcom, gratulujemy sukcesów, trzymamy kciuki za wszystkich  Kenijczyków, którzy będą Nas reprezentować na szczeblu międzypowiatowym!!!

Jak wiadomo „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Zgodnie z tą zasadą liczymy na udany występ w etapie wojewódzkim.

Krzysztof Załęski


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments