LO KEN: PEACE 2014

Od wtorku do piątku ( 7-10 stycznia) gościliśmy w szkole troje młodych ludzi z odległych krain: Josephine z Australii, Jane z Chin i Paolo z Brazylii. Niecodzienni goście zawitali do przasnyskiego KENa już po raz jedenasty.

Studenci poprowadzili interaktywne lekcje, w trakcie których przedstawili swoje ojczyzny, prezentowali muzykę, ulubione potrawy, opowiadali o tradycjach i obyczajach, a także prowadzili dyskusje na tematy dotyczące tolerancji i zrozumienia międzykulturowego. W czasie tych nietypowych lekcji uczniowie KENa mieli okazję doskonalić język angielski.

Josephine, Jane i Paolo byli zachwyceni polską gościnnością, a to głównie dzięki Ani Szewczyk, Ani Marchewka i Weronice Ślubowskiej, u których mieszkali w czasie pobytu w Przasnyszu.

W czwartek nasi goście wraz z nauczycielką języka angielskiego Olgą Mikulską odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, której KEN patronuje w projekcie Mała Akademia Językowa Jedynki. Studenci zostali entuzjastycznie przyjęci przez uczniów.

Wolontariusze przybyli do Przasnysza w ramach projektu Enter Your Future, któremu patronuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC działające przy warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Tegoroczna edycja projektu, podobnie jak poprzednie, organizowana jest pod patronatem Programu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju.


P1050156 P1050159(1)


LO KEN


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments