LO KEN: NAUKOWA WYPRAWA DO TRÓJMIASTA

Na wycieczki można jeździć nie tylko po to , by zwiedzać. Równie istotne mogą być wyjazdy edukacyjne. Na taką właśnie wyprawę udali się uczniowie z klas biologiczno-chemicznych naszej szkoły. Celem głównym była wizyta w gdyńskim oceanarium i zajęcia laboratoryjne poświęcone anatomii ryb.

Wspomniany wyjazd wymagał od uczniów sporego samozaparcia – zamówiony autokar do Trójmiasta wyjeżdżał z Przasnysza tuż po godzinie 4.00. Mimo tak wczesnej pory cała liczna grupa stawiła karnie się na punkcie zbiórki, by chwilę później wyruszyć do Trójmiasta. Na miejscu „Kenijczycy” zameldowali się jeszcze przed godziną 9.00.

Na każdą grupę czekały w oceanarium zajęcia warsztatowe, a także laboratoryjne. Najpierw uczniowie poznawali na wykładzie życie i budowę bezkręgowców. Na zajęciach w laboratorium każdy mógł obserwować z bliska wybrane okazy. Później przyszedł czas na praktykę. Podzieleni na kilkuosobowe zespoły licealiści musieli wykonać „sekcję zwłok” śledzia atlantyckiego, a przy okazji – dowiedzieć się więcej o budowie i systematyce ryb.

Nie był to jednak koniec wrażeń. Z oceanarium uczniowie przenieśli się do centrum nauki Eksperyment, by tu wziąć udział w zajęciach chemicznych. W czasie ich trwania młodzież zajmowała się różnymi doświadczeniami, oczywiście pod okiem doświadczonych badaczy, a także profesora Zbigniewa Sztuca – inicjatora całej wyprawy.

W wyprawie, którą zorganizowano 24 listopada, wzięło udział 56 uczniów z klas II c, III c i III d.

Zbigniew Sztuc

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments