LO KEN: LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniu 26 listopada 2015r. w przasnyskim liceum odbyła się nietypowa lekcja podstaw przedsiębiorczości. W rolę nauczyciela wcieliła się starszy inspektor Pani Aneta Chmielik, pracownik Biura Terenowego ZUS w Przasnyszu zatrudniona na stanowisku ds. obsługi płatników składek i ubezpieczonych.

Zajęcia na temat „Rozpoczynania prowadzenia działalności” miały na celu przekonanie uczniów klasy I A i I B, że podjęcie działalności gospodarczej wcale nie powinno przerażać, a pracownicy ZUS skutecznie zmniejszają zakres czynności jakie musi wykonać młody przedsiębiorca.

Pani Aneta Chmielik w sposób niezwykle jasny i konkretny przedstawiła jak wygląda dane zagadnienie od strony praktycznej.  Na przykładach zaprezentowała wszystkie czynności jakie musi wykonać młoda osoba chcąca podjąć działalność gospodarczą. Ponadto wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów przybliżyła im zasady otrzymywania innych świadczeń ściśle związanych ze składkami jakie zobowiązany jest uiścić do ZUS przedsiębiorca.

Lekcja odbyła się w ramach „Tygodnia przedsiębiorcy”, w czasie którego eksperci ZUS udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące relacji przedsiębiorca-urząd.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments