LO KEN: FINALIŚCI KONKURSU KNOW AMERICA 2016

Pod koniec lutego ogłoszono wyniki drugiego etapu konkursu Know America 2016, w którym uczestnicy mieli za zadanie napisać esej na jeden z wybranych tematów. Spośród 70 prac (których autorzy przeszli przez I etap) komisja wybrała 28 najlepszych, wyłaniając 15 laureatów, którzy mieli wziąć udział w III etapie konkursu, a także 13 finalistów, dla których nagrodą było trzydniowe spotkanie w Warszawie. Tomasz Jeliński z klasy III a i Aleksandra Mięsowska z klasy III g zajęli odpowiednio 16 i 20 miejsce, zostając tym samym finalistami konkursu.

Spotkanie finalistów odbyło się w dniach 16-18.03.2016r. W trakcie pobytu Ola i Tomek mieli szansę m.in. zwiedzić Muzeum Neonów i Muzeum Żydów Polskich POLIN, zjeść kolację w amerykańskiej restauracji TGI Friday’s, czy też zobaczyć spektakl „Mamma Mia!” w Teatrze Roma. Jednym z ważniejszych punktów programu była wizyta w American School of Warsaw . Drugiego dnia pobytu finaliści i laureaci zostali oprowadzeni po szkole przez jej uczniów. Każdy uczestniczył również w jednych z czterech typów zajęć – IB English Literature, Computer Science, Drama/Theatre lub Design Technology, dzięki czemu mógł poczuć się jak uczeń typowej amerykańskiej szkoły. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w ASW University Fair, gdzie wysłuchali wykładu o wyborze studiów i poznali oferty kilkunastu brytyjskich uczelni.

Uczestnicy spotkania odwiedzili również Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Tam uczestniczki poprzednich edycji konkursu Know America opowiedziały im o wydziale i studiowaniu amerykanistyki. Zobaczyli także prezentację polskiego centrum Education USA dotyczącą możliwości studiowania w Stanach Zjednoczonych i wzięli udział w quizie związanym z tematyką konkursu.

Na zakończenie spotkania finalistów wszyscy zostali zaproszeni do rezydencji ambasadora Stanów Zjednoczonych, gdzie przyjął ich w iście amerykańskim stylu Christopher Midura – radca ds. prasy i kultury. Tam też miało miejsce oficjalne ogłoszenie wyników i  rozdanie nagród.

– To była cudowna przygoda. – relacjonuje wyprawę Tomek. – Wśród ludzi, którzy są kontaktowi i zorientowani na sukces – opłacony pracą – czas płynął bardzo szybko, a śmiechom nie było końca!

Nasi finaliści gorąco polecają konkurs zwłaszcza niepełnoletnim, gdyż to właśnie oni mogą powalczyć o główną nagrodę – wyjazd do Stanów, bądź o staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej.

Internetowa strona konkursu: http://www.knowamerica.pl


LO KEN


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments