Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Na czwartkowym spotkaniu 14 listopada zmierzyliśmy się z książką tegorocznej Laureatki Nagrody Nobla Alice Munro „Miłość dobrej kobiety”.

 

Zanim klubowicze przystąpili do omówienia utworu  podzielili się ciekawymi uwagami na temat życia i twórczości autorki. Pisarka jest mistrzynią krótkiej formy, jej opowiadania to minipowieści. Ma wspaniały zmysł obserwacji, pisze z życiową mądrością. Pokazuje różne odcienie miłości z pełną wnikliwością. Ta miłość przyjmuje różne formy: miłość matki do córki, żony do męża, dziecka do dorosłego.

Kobiety z jej opowiadań same dokonują swoich wyborów czy dobrych możemy polemizować, same też radzą sobie ze swoimi wewnętrznymi konfliktami, rozdźwiękiem między tym co chcą, a tym co muszą. Na pierwszym planie opowiadań jest życie pełne pokus, wątpliwości, błędów, które popełniamy.

Retrospektywna narracja, nieciągła ,poszatkowana. Zwykły język, mnóstwo niedopowiedzeń, plastyczne opisy, nieokreślone wprost emocje to wszystko sprawia, że jej książki są ponadczasowe i trafiają do serc czytelników.

Ciekawa dyskusja przy filiżance kawy była jak literackie delicje.

Kolejne spotkanie Klubu odbędzie się 12.12.13 r. (czwartek) o godz.18.30.


Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments