Lidl i Biedronka dają premie za pracę podczas epidemii. Podziękowania dla pracowników [VIDEO]

Obecna sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym jest wyzwaniem dla wielu branż, w tym również handlowej. Firmy podejmują działania mające zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i klientom. Zmieniono m.in. godziny otwarcia placówek oraz wprowadza się dodatkowe środki ostrożności. Jednak to, że w tym trudnym czasie możemy robić zakupy, zależy od pracowników – to dzięki ich zaangażowaniu w wykonywaną pracę sklepy mogą być otwarte i każdego dnia oferować klientom artykuły spożywcze i przemysłowe. Za to pracownikom wszystkich sklepów należą się szczególne podziękowania. Oznacza to także premie przyznane przez sieć Biedronka  i Lidl.

 

Jeronimo Martins Polska poinformowało, że przyzna po 300 zł brutto premii wszystkich osobom zatrudnionym w sklepach i centrach dystrybucyjnych Biedronki, które pracowały w minionym lub tym tygodniu. Dodatkową premię otrzymają pracownicy firmy mający dzieci do lat 14, którzy w zeszłym tygodniu przepracowali co najmniej jeden dzień. W sklepach tej sieci wprowadzono również dodatkowe środki ostrożności oraz zmieniono tryb pracy. Ponadto sklepy będą otwarte krócej, pisaliśmy o tym tu:

Duże zmiany w Biedronkach. Sieć skraca godziny otwarcia oraz wprowadza limity klientów.

 

Lidl ogłosił, że w związku z epidemią koronawirusa sklepy tej sieci będą czynne krócej, do godz. 21:00. W ramach podziękowań za zaangażowanie pracowników sklepów oraz centrów dystrybucji Lidl przekaże im dodatkowe premie w zamian za pracę w tym trudnym okresie. Wszyscy pracownicy otrzymają jeszcze premie wielkanocne w wysokości 450 i 300 złotych. Lidl zapewnia, że nieustannie pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które wpłyną na podniesienie bezpieczeństwa pracy. Sieć sukcesywnie wprowadza specjalne ekrany ochronne wykonane z plexi przy stanowiskach kasowych oraz nakleja taśmy utrzymujące odległość pomiędzy osobami stojącymi w kolejce, a sklepowe alejki czyszczone są nawet 10 razy dziennie. Na koniec dnia pracownicy sprzątają strefę kas oraz salę sprzedaży, szczególnie strefę artykułów świeżych, systematycznie myte są również wózki.

Lidl docenia zaangażowanie pracowników w tym trudnym czasie, dlatego przygotował specjalny film z wyrazami wdzięczności.

„Kierujemy wielkie podziękowania do pracowników naszych sklepów oraz centrów dystrybucji, którzy są naszymi bohaterami. Ich ciężka praca oraz odpowiedzialność ma wielkie znaczenie dla milionów klientów. To dzięki ich zaangażowaniu oraz niezwykle odpowiedzialnej postawie nasze sklepy są nieprzerwanie otwarte dla odwiedzających. Równocześnie zapewniamy, że robimy wszystko, by praca naszych pracowników przebiegała w jak najbezpieczniejszych warunkach. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem postawy naszych pracowników, dlatego postanowiliśmy podziękować im również za pośrednictwem spotów telewizyjnych, które będą emitowane od przyszłego tygodnia” – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications, Lidl Polska.

 

M. Jabłońska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments