Leszczyniada – fotogaleria

W minioną niedzielę, 20 lipca, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz zorganizowało spotkanie integracyjne dla członków organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z terenu Gminy Przasnysz. Wydarzenie to miało formę przyjęło postać imprezy rekreacyjno-kulturalnej, a ponieważ odbyło się w Lesznie – przyjęło nazwę „Leszczyniady”.

Do udziału w spotkaniu zgłosiły się aktywne grupy z ośmiu miejscowości Gminy Przasnysz: z Bartnik, Bogatego, Dobrzankowa, Karwacza, Leszna, Mchowa, Obręba i Wielodroża. Impreza rozpoczęła się od parady zgłoszonych drużyn, którą oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność. I nikomu nie przeszkadzał nawet za bardzo deszcz, który tego dnia mieszał nieco szyki organizatorom. Następnie zgłoszone zespoły zaprezentowały kolejno swoje kulinarne i artystyczne talenty. Powołane jury, któremu przewodniczyła Wójt Gminy Przasnysz – Grażyna Wróblewska, wybrało laureatów zmagań w konkursach o takiej właśnie tematyce.

Z kolei o tym, która drużyna jest najlepsza pod względem sportowym, decydowała punktacja po serii zadań wymyślonych specjalnie dla startujących drużyn. Po rozegraniu ostatniej konkurencji okazało się, że dwie drużyny zdobyły tyle samo punktów i obie zdobyły ex aequo pierwszą lokatę – były to zespoły z Bartnik i Wielodroża. Nagrody otrzymały jednak wszystkie grupy, które zdecydowały się wystąpić w „Leszczyniadzie”. I wszystkie drużyny zgodnie wzięły udział we wspólnej zabawie, którą przygotowano na koniec całej imprezy.

Impreza bardzo podobała się nie tylko samym uczestnikom, lecz także i publiczności, która dopingowała swoich ulubieńców. Jest zatem szansa, że w przyszłym roku podobna impreza odbędzie się ponownie, tylko w rozszerzonym składzie drużyn.

„Leszczyniada” była fragmentem zadania realizowanego w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych ogłoszonego przez Gminę Przasnysz. Sam projekt pod nazwą: „Integracja mieszkańców Gminy Przasnysz poprzez cykl imprez rekreacyjno-kulturalnych” będzie trwał aż do końca wakacji i na mieszkańców gminy czekają co najmniej dwa spotkania integracyjne przygotowane przez Stowarzyszenie.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments