Lekcja biblioteczna „Julian Tuwim dzieciom”

W roku 2013 przypada 60 rocznica śmierci oraz 100 rocznica debiutu literackiego Juliana Tuwima i w związku z tym Sejm RP ogłosił rok 2013 – Rokiem Juliana Tuwima. Biblioteka podejmuje różnego typu inicjatywy mające na celu uczczenie wielkiego poety i przybliżenie jego twórczości szerszemu gronu czytelników.

W dniu 26 kwietnia w Bibliotece Gminnej odbyła się lekcja biblioteczna „Julian Tuwim dzieciom”. Uczestniczyły w niej dzieci z klasy drugiej szkoły podstawowej pod opieką Pani Ewy Pawlik.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów z twórczością dla dzieci Juliana Tuwima. Po przedstawieniu krótkiej biografii poety, dzieci wysłuchały recytacji wiersza „Lokomotywa” oraz piosenki do wiersza „Murzynek Bambo”. Następnie obejrzały widowisko pt. ”Rzepka” w wersji multimedialnej.

Aby sprawdzić, czy spotkanie pogłębiło wiedzę na temat twórczości Tuwima, uczestnicy spotkania, na podstawie przeczytanych fragmentów tekstów, odgadywali tytuły wierszy. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem a na kolejne spotkanie przygotują ilustracje do wybranego wiersza Juliana Tuwima.

Na koniec dzieci zwiedziły bibliotekę, niektóre z nich wypożyczyły książeczki z wierszami Tuwima.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa poświęcona poecie.


 

Ilona Bojarska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments