Laureatka ze szkoły w Bogatem

Uczennica VI klasy szkoły podstawowej w Bogatem Marta Karwacka została laureatką trzeciego miejsca w tegorocznej edycji konkursu „Ekologia i ja” organizowanego od jedenastu lat przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 

Uroczysta gala podsumowująca XI edycję konkursu odbyła się 12 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego. W wąskim gronie uczestników finału znalazła się także Marta. Sukces to tym większy, że łącznie w tegorocznej edycji wzięło udział ponad cztery tysiące uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego Mazowsza.

 

Sam konkurs przebiegał wieloetapowo – pierwsza selekcja zgłoszonych prac odbywała się w szkołach, później zaś w pięciu delegaturach marszałkowskich znajdujących się w dawnych miastach wojewódzkich (Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach). Finałowa rywalizacja miała miejsce w Warszawie. I – jak się później okazało – była szczęśliwa dla uczennicy z Bogatego.

 

Marta Karwacka, pod kierunkiem nauczycielki sztuki Agaty Pyry, wykonała komiks ekologiczny pt. „ Jak Kot Kłębuszek uczył dzieci segregacji śmieci”. Pomysł i wykonanie spodobały się komisji konkursowej, która nagrodziła dziewczynkę trzecią nagrodą w kategorii klas IV-VI.

 

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu turystycznego – dla uczniów, a także pomoce dydaktyczne dla macierzystych szkół. Dyplomy i nagrody wręczyła członek zarządu województwa Janina Orzełowska, w towarzystwie radnej Wiesławy Krawczyk.Urząd Gminy Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments