LARP w chojnowskim dworku. Grali przasnyscy licealiści i pracownicy Muzeum.

Uczniowie  LO im. KEN w Przasnyszu na kilka godzin przenieśli się w czasie i przestrzeni i wcielili w bohaterów z „Powieści i opowiadań ludowych z okolic Przasnysza” zebranych przez Stanisława Chełchowskiego.

Do dworu rodziny Chełchowskich w Chojnowie przybyli: „sołdaci”, „zuny”, „diabuły” i inne postacie z ludowych opowiadań. Po parku biegały lisy, wilki i niedźwiedzie, na które „urządzano polowania”, a we wnętrzu dworu wielokrotnie „dochodziło do morderstw”.

Kreatywność uczestników LARP-a przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów (twórcy programu „Trudne sprawy” mogli by się wiele od nich nauczyć).

Larp (live action role-playing) to  odmiana gry fabularnej rozgrywana na żywo. Nazwy tej często używa się zamiennie z nazwą gra terenowa.

LARP-y są podobne do improwizowanej sztuki teatralnej. Reżyser i scenarzysta w jednej osobie, zwany Larpmasterem (funkcja analogiczna do Mistrza Gry w klasycznych odmianach RPG), jest jedyną osobą, która zna scenariusz w całości. Reszta uczestników (graczy) staje się aktorami – wciela się w swoje postacie i odgrywa przydzielone im role w tworzonej wspólnie historii. To, co mówią, jest traktowane jako wypowiedzi prowadzonych przez nich postaci, a to, co robią – jako akcje postaci.

Źródło Muzeum Historyczne w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments