Książkowa integracja w Bogatem

Z okazji Tygodnia Bibliotek gminna placówka kulturalna z Bogatego zorganizowała wyjątkową imprezę czytelniczą, w której wzięły udział dzieci, z klas zerowych, a także ich wychowawcy i rodzice. Pracownicy biblioteki udowodnili dzięki temu, że do zintegrowania pokoleń nie trzeba wiele i w zasadzie każdy pretekst do tego jest dobry.

Spotkanie, które zorganizowano w środę 15 maja, rozpoczęło się od występów dzieci z „zerówek”. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, wykonując piosenki i specjalnie przygotowane interpretacje wierszy. Największe brawa zebrał Adaś Łada, który recytował wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

Kolejnym punktem programu była inscenizacja „Rzepki”, w której udział wzięli seniorzy z miejscowego klubu, bibliotekarz oraz dzieci. Aktorzy pierwszo – i drugoplanowi bardzo wczuli się w swoje role, dlatego całość wypadła więcej niż dobrze. Narratorem krótkiego przedstawienia była Bożena Ruszczyńska. W rolę dziadka i babci wcielili się odpowiednio Kazimierz Wenda oraz Halina Żakowska, wnuczkiem zaś została Ilona Bojarska. Role pozostałych postaci odtworzyły dzieci z zerówek, paradując po scenie w specjalnych kostiumach przygotowanych przez bibliotekę.

To nie była jednak jedyna scenka odegrana tego dnia – w podobny sposób przedstawiono zgromadzonym m.in. historię z wiersza „Okulary” Juliana Tuwima. Nie zabrakło ponadto konkursów i zagadek literackich dla dzieci, jak również quizu dla dorosłych pt. „Jak dobrze się znamy?”. Spotkaniu towarzyszył kiermasz książeczek dla dzieci, przygotowany przez Hurtownię Książek EDYP z Ostrowi Mazowieckiej.

Honorowym gościem imprezy była Wójt Gminy Przasnysz Pani Grażyna Wróblewska, która przybyła na spotkanie z koszem pełnym słodyczy, które otrzymali najmłodsi uczestnicy zabawy.


Urząd Gminy Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments