Krzysztof Bieńkowski nowym starostą przasnyskim. Waldemar Trochimiuk wybrany wicestarostą.

Właśnie przed chwilą, podczas pierwszej sesji rady naszego powiatu, radni dokonali wyboru starosty przasnyskiego. Został nim Krzysztof Bieńkowski.

Na stanowisko starosty zgłoszono dwóch kandydatów – Zenona Szczepankowskiego z PSL oraz Krzysztofa Bieńkowskiego (PiS). Zmiana warty nastąpiła po dwudziestu latach rządów starosty z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który zapewniał  powiatowi przasnyskiemu coroczną palmę pierwszeństwa w pozyskiwaniu środków zewnętrznych w Polsce.  Teraz ster władzy w naszym powiecie dzierżył będzie członek Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Bieńkowski.

Nowym wicestarostą powiatu przasnyskiego wybrano dotychczasowego burmistrza Przasnysza Waldemara Trochimiuka z Porozumienia Ponad Podziałami, który był jedynym kandydatem na to stanowisko. Zastępca szefa powiatu został wskazany przez nowo wybranego starostę i wybrany przy wsparciu głosów radnych zawartej w powiecie koalicji PiS -PPP.

Trudno ocenić jak współpraca nowego szefostwa powiatu będzie się układała z nowymi władzami sejmiku województwa mazowieckiego, w którym rządy sprawuje koalicja PSL z PO i Nowoczesną, a stanowisko marszałka po raz szósty objął Adam Struzik z PSL.

Nowym przewodniczącym rady powiatu przasnyskiego został Szczepkowski Paweł Stanisław z PiS. Wiceprzewodniczącymi zostali wybrani Leszek Czarzasty z PPP oraz Katarzyna Wróblewska z PiS.

M. Jabłońska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments