Krzynowłoga Mała: Zawód (w) przyszłości, czyli dylematy gimnazjalistów

W XXI wieku o tym, czy młody człowiek odniesie sukces w wymarzonym zawodzie, decydują kroki podjęte wiele lat wcześniej. Właśnie dlatego gimnazjaliści z Krzynowłogi Małej już teraz cyklicznie spotykają się z doradcami zawodowymi, by lepiej zaplanować przyszłą karierę zawodową. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w połowie listopada.

Zanim młoda osoba zacznie myśleć o wyborze zawodu, musi najpierw dobrze poznać samego siebie. Szkoła, rodzice i doradcy zawodowi mogą pomóc młodzieży w znalezieniu swoich „zasobów”, czyli zainteresowań, uzdolnień czy cech osobowości. Były to powody do kolejnego spotkania z cyklu „Doradztwo zawodowe. Klucz do życiowego sukcesu”, skierowanego do uczniów trzecich klas gimnazjum. 14 listopada odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez panie z ostrołęckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy: Jolantę Bałdygę i Magdalenę Prot.

Najpierw gimnazjaliści wykonali testy pozwalające na poznanie samych siebie. Warsztaty uświadomiły uczniom ich predyspozycje intelektualne, zdrowotne i psychofizyczne. Pomogły również poszerzyć wiedzę o rynku pracy, pokazać aspekty samej pracy w różnych zawodach, a przede wszystkim – wzmocniły motywację do nauki.

Następnie młodzież mogła dowiedzieć się czegoś więcej na temat wybranych zawodów. Panie z WUP zorganizowały dla chętnych swoisty kącik informacyjny, w którym uczniowie mieli możliwość zapoznania się z charakterystyką różnych grup zawodowych.

Wreszcie przedstawicielki urzędu pracy przeprowadziły serię rozmów z rodzicami uczniów, którzy już w czerwcu opuszczą mury krzynowłoskiej szkoły. Nie zabrakło więc dobrych rad dla rodziców, którzy również zostali zaproszeni na spotkanie z doradcami zawodowymi, by dowiedzieć się więcej na temat przyszłych wyborów zawodowych ich dzieci.

zawody  (1)

zawody  (2)

zawody  (3)

zawody  (4)

zawody  (5)

zawody  (6)


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...