Krzynowłoga Mała: Zagrali o puchar starosty

Święto Pracy niegdyś obowiązkowo trzeba było obchodzić w pochodzie pierwszomajowym. Dziś takie dni można świętować bardziej rekreacyjnie. Tak jak uczynili to członkowie drużyn piłkarskich, którzy stawili się na boisku w Łaniętach, by rozegrać tu turniej o Puchar Starosty Przasnyskiego.

Do rywalizacji w dniu 1 maja zgłosiło się osiem drużyn, które podzielono na dwie 4-zespołowe grupy. Ostatecznie jeden z zespołów nie dotarł na turniej, stąd pozostałe ekipy otrzymały po trzy punkty za nierozegrany mecz. Niemniej jednak te spotkania, które się odbyły, miały bardzo zacięty charakter i przyniosły zarówno graczom, jak i widzom sporo emocji.

W zawodach wzięły udział drużyny z okolic Krzynowłogi Małej i sąsiednich gmin. Niektóre z zespołów odznaczały się całkiem fantazyjnymi nazwami. W turnieju wystąpiły: FC POGROM, ORZYC SEBORY, CHŁOPAKI, HURTOWNIA ANIA, CZARKI, TRANS-BOR oraz MKS START OLIMPIA. Zabrakło tylko zgłoszonej wcześniej drużyny STRYJÓW.

Ostatecznie turniej zakończył się zwycięstwem drużyny CZARKÓW z Przasnysza. Końcowa kolejność przedstawia się następująco:

  1. CZARKI
  2. FC POGROM
  3. HURTOWNIA ANIA
  4. CHŁOPAKI

Organizatorem całej imprezy był Gminny Klub Sportowy KRZYNIAK, przy wsparciu Urzędu Gminy Krzynowłoga Mała. Nagrody dla zespołów (piłki, statuetki, puchary) ufundowało Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. Turniej przeprowadzono w ramach współorganizowania zadania publicznego pod nazwą „Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Przasnyskiego”.

Statuetki, puchary wraz z dyplomami dla najlepszych drużyn i zawodników indywidualnych wręczył wójt Adam Bacławski. Mógł on pogratulować także zwycięzcom konkursu dla najmłodszych fanów piłki nożnej, którzy w przerwie meczów popisywali się umiejętnościami żonglerskimi oraz strzeleckimi. Konkurencję żonglowania piłką wygrał Jakub Sygocki, natomiast miniturniej rzutów karnych – Norbert Nosarzewski. W nagrodę chłopcy otrzymali piłki nożne.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments