Krzynowłoga Mała: Wigilie w naszych szkołach

Tuż przed Bożym Narodzeniem społeczności szkolne z naszch placówek zbierały się na tradycyjnych przedstawieniach jasełkowych, by w ten sposób przypomnieć o najpiękniejszych tradycjach tych jakże polskich świąt. Spotkania wigilijne odbyły się m.in. w Szkole Podstawowej w Ulatowie Adamach oraz w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej. 

 

 

 

Zarówno w jednej, jak i drugiej szkole jasełka odbyły się 19 grudnia. W Ulatowie Adamach przedstawienie zaczęło się wspólnym odśpiewaniem pięknej kolędy pt. „Cicha noc”. Później był czas na spektakl zaprezentowany przez uczniów wybranych ze wszystkich szkolnych klas. Przedstawienie pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik” zawierało nie tylko tradycyjne historie bożonarodzeniowe, lecz także motywy odnoszące się do współczesnego świata. Całą inscenizację reżyserowały przedstawicielki grona pedagogicznego Gabriela Modzelewska i Magdalena Morawska, nad oprawą muzyczną czuwała zaś Anita Białobrzewska. Scenografię i kostiumy przygotowały Bożena Pszczółkowska i Katarzyna Wódkiewicz.

 

 

 

W szkolnej uroczystości brali udział również zaproszeni goście: ksiądz proboszcz parafii Skierkowizna Karol Kaniewski, pani Sylwia Lipińska oraz przedstawiciele rady gminy Wiesław Kołakowski i Elżbieta Ulatowska.

 

 

Po zakończonym przedstawieniu dyrektor szkoły Danuta Łubińska serdecznie wszystkim podziękowała oraz złożyła życzenia świąteczne i noworoczne. Do życzeń dołączył się ks. Kaniewski. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane słodkimi czekoladkami od państwa radnych.

 

Tego samego dnia wigilia odbyła się w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej. Tu również jasełka zostały wzbogacone o motywy współczesne. Uczniowie z gimnazjum i szkoły podstawowej wcielili się w podróżnych, którzy na przystanku autobusowym rozmawiają o przedświątecznych przygotowaniach. Nie zauważają, kiedy na przystanek przychodzi biedna kobieta z płaczącym dzieckiem – Maryją z płaczącym Jezusem. W ten sposób uczniowie chcieli przypomnieć wszystkim, że Jezus przychodzi do nas każdego dnia, szczególnie przez ludzi biednych, głodnych, opuszczonych…

 

 

 

Cały spektakl był przeplatany tematycznie dobranymi pieśniami i kolędami w wykonaniu utalentowanej młodzieży ze szkoły w Krzynowłodze: Aleksandry Czarzastej, Alicji Cichowskiej, Joanny Cichowskiej, Magdaleny Gazdy oraz Angeliki Merchel. Był też czas na wspólne kolędowanie, przy akompaniamencie gitar, które przygotowała schola parafialna pod opieką ks. proboszcza Jacka Wichorowskiego. Sam początek uroczystości był natomiast okazją do zaprezentowania talentu Marcina Czarzastego, Katarzyny Cichowskiej oraz Mateusza Szemplińskiego, którzy na cymbałkach oraz flecie zagrali kolędy.

 

 

W przygotowaniu jasełek wzięli udział uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli: Jagienki Cesarek, Hanny Sulki, Edyty Ujazdowskiej oraz Urszuli Urban.


Gmina Krzynowłoga Mała


 

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...