Krzynowłoga Mała: Ważne wybory gimnazjalistów

Już niebawem uczniowie III klas gimnazjów staną przed koniecznością wyboru nowej szkoły. A wybór ten może rzutować na całe ich dorosłe życie. Ważne więc, by dokonywać go w sposób rozważny. Warto też posłuchać rad starszych kolegów i koleżanek, tak jak zrobili to przyszli absolwenci gimnazjum w Krzynowłodze Małej.

 

20 września 2013 w miejscowym zespole szkół gimnazjaliści spotkali się z Patrycją Kołakowską, absolwentką naszej szkoły podstawowej i gimnazjum, która ukończyła XL Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Warszawie, a obecnie jest studentką trzeciego roku na kierunku lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Podczas spotkania gimnazjaliści mogli dowiedzieć się m.in. o tym, jak wygląda nauka w klasach o profilu biologiczno-chemicznym w szkole ponadgimnazjalnej, o kryteriach naboru na studia medyczne, a przede wszystkim – o trudnej i specyficznej pracy lekarza. Uczniowie nie tylko słuchali, lecz także sami pytali, chcąc rozwiać swoje wątpliwości. Padały zatem pytania o system nauki podczas studiów medycznych, o warunki codziennej pracy w szpitalu czy o sam wybór specjalizacji lekarskiej.

Zaproszona studentka szczególnie podkreślała konieczność systematycznej nauki i pracy w zawodach związanych z kierunkami przyrodniczymi. – Upór, wytrwałość, konsekwencja, a przede wszystkim ogromna wiedza medyczna to ważne cechy, aby zostać lekarzem – tłumaczyła uczniom Patrycja Kołakowska.

Głównym celem takiej lekcji wychowawczej było przede wszystkim uświadamianie uczniom, jak ważny jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej i dalszego profilu kształcenia dla przebiegu przyszłej kariery zawodowej. Czy wśród naszych uczniów będą przyszli lekarze? Może dzięki takiemu spotkaniu z naszą rodaczką młodzi ludzie pójdą w jej ślady? Jedno jest pewne: edukacja w mniejszej miejscowości wcale nie przekreśla szans na karierę naukową w przyszłości. Trzeba tylko bardzo chcieć.

Urząd Gminy Krzynowłoga Małaguest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments