Krzynowłoga Mała: Roztańczone wtorki

Przez dwa miesiące każdy wtorek w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej był dla wielu uczniów najlepszym dniem tygodnia. Dlaczego? Co tydzień właśnie tego dnia odbywały się lekcje tańca współczesnego. W ten sposób szkoła włączyła się do wydarzeń przygotowywanych z okazji trwającego właśnie Roku Szkoły w Ruchu.

„Roztańczone wtorki” trwały od ferii zimowych aż do Wielkanocy. W każdy wtorek na długiej przerwie gimnazjalistki z klasy III a, pod kierunkiem Agnieszki Urbańskiej, nauczycielki w-f i inicjatorki akcji, prowadziły naukę tańca. Akcja ta cieszyła się ogromną popularnością. Brały w niej udział dzieci od klasy pierwszej szkoły podstawowej do klasy trzeciej gimnazjum. Dominowały oczywiście dziewczęta, ale można było spotkać również i chłopców.

Celem całej akcji była popularyzacja tańca nowoczesnego jako jednej z form spędzania czasu wolnego przez dzieci, a także ich rozwój psychofizyczny.

„Roztańczone wtorki” pewnie potrwałyby jeszcze dłużej, jednak taniec nowoczesny musiał przegrać z pogodą. Gdy ociepliło się na tyle, że wszyscy mogli bez obaw wychodzić na dwór, frekwencja na zajęciach znacząco spadła. Niemniej jednak do pomysłu będzie można wrócić w nowym roku szkolnym, wraz z pierwszymi jesiennymi chłodami.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments