Krzynowłoga Mała: Poznać tajemnice PUP

Już niebawem tegoroczni absolwenci gimnazjów staną przed koniecznością pierwszych życiowych wyborów. Młodzi ludzie ze świadectwem ukończenia kolejnego etapu edukacji będą musieli zdecydować – jak pokierować dalszym życiem. Z pomocą młodzieży może przyjść głos doradczy. Na przykład ten z Powiatowego Urzędu Pracy.

Także w tym celu młodzież z gimnazjum udała się z wizytą do przasnyskiego PUP. Chodziło m.in. o to, aby zgłębić tajniki pracy urzędu, a jednocześnie dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat planowania swojej kariery zawodowej i możliwości, jakie dziś w tym względzie daje rynek pracy.

Dla naszej młodzieży szczególnie owocne było spotkanie z Anną Kamińską, Liderem Klubu Pani Anna m.in. doradzała gimnazjalistom, czym kierować się przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i przyszłego zawodu. Młodzież mogła także poznać aktualne oferty pracy w naszym powiecie oraz zasady odbywania stażu po szkole średniej. W trakcie spotkania nasi gimnazjaliści mogli także wypełnić testy pomagające w ujawnieniu predyspozycji zawodowych, co może przełożyć się na trafniejszy wybór szkoły.

 

Organizatorami wyjazdu uczniów do Przasnysza były wychowawczyni Alina Kobylińska oraz pedagog szkolny Aneta Roman.


Gmina Krzynowłoga Mała


Sprawdź również
Komentarze
Loading...