Krzynowłoga Mała. Powbijał gwoździe na 3 ha kukurydzy. Motywem zemsta?

Zbiory kukurydzy powoli się zaczynają i podobnie jak każdego roku pojawiają się sygnały o metalowych elementach, które ktoś celowo umieszcza na polach. Do takiego incydentu doszło w sobotę w gminie Krzynowłoga Mała. Sprawcy zadali sobie sporo trudu, aby powbijać gwoździe na kilku hektarach kukurydzy, co spowodowało poważne straty materialne.

 

Elementy metalowe, np.: żelazne pręty, śruby przywiązane do łodyg kukurydzy lub gwoździe wbite w kolby to efekty celowego działania mającego na celu zniszczenie maszyny rolniczej albo uniemożliwienie kukurydzianych zbiorów. Takie działanie jest ewidentnym przykładem przestępczej działalności człowieka.

– 3 października o godz. 14:00 mieszkanka miejscowości Gadomiec – Jędryki w gminie Krzynowłoga Mała zgłosiła, że nieznany sprawca na polu o powierzchni 3 ha powbijał gwoździe w kolby kukurydzy, uniemożliwiając w ten sposób jej ścięcie na paszę dla krów. Pokrzywdzona wartość strat wyceniła na kwotę 18 tys. złotych – poinformował rzecznik prasowy KPP w Przasnyszu asp. sztab Krzysztof Błaszczak.

 

Wykrycie sprawcy takiego aktu jest trudne, dlatego rolnicy często wyznaczają nagrody za wskazanie wandala albo instalują na swoich polach foto pułapki. Bywa, że kombajny do kukurydzy są wyposażone w specjalne detektory metalu, które uniemożliwiają uszkodzenie wartych ogromne pieniądze maszyn.

Przasnyscy policjanci prowadzący w tej sprawie czynności dochodzeniowo – śledcze przyjęli wstępną hipotezę, że motywem działania sprawcy mogła być zemsta.


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja znajoma
Ja znajoma
3 miesięcy temu

Okropni ludzie w tej Krzynowlodze aż taka zawiść żeby inny dokuczac