Krzynowłoga Mała: „Otwiera się nam wielka, ciekawa księga świata”

Takie motto przyświecało pierwszakom ze szkoły podstawowej w Ulatowie podczas ich pierwszej ważnej uroczystości. Jeszcze w październiku uczniowie, którzy po raz pierwszy przestąpili szkolny próg, złożyli uroczyste ślubowanie i przyjęli wszystkie obowiązki z tym związane.

Pierwszaki przygotowywały się do tej uroczystości w zasadzie odkąd tylko rozpoczęły szkolną edukację. Nowi uczniowie wytrwale ćwiczyli się śpiewie hymnu państwowego, powtarzali wiersze i piosenki. Wreszcie przyszedł czas próby najważniejszej – w obecności rodziców, nauczycieli i dyrekcji szkoły. Ślubowanie odebrała dyrektor Danuta Łubińska, która pasowała następnie każde dziecko na ucznia.

Dla dzieci był to dzień wielkich przeżyć, ale i wielkich radości. Pierwszoklasiści otrzymali upominki od pani dyrektor, wójta Adama Bacławskiego, swojej wychowawczyni oraz uczniów klasy drugiej. Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, podczas której miał miejsce występ uczniów klasy pierwszej oraz ich starszych kolegów i koleżanek. Na koniec uroczystości rodzice pierwszaków zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.


Urząd Gminy Krzynowłoga Mała


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments