Krzynowłoga Mała: Oddziały przedszkolne już „uzbrojone”

Gmina Krzynowłoga Mała dzięki środkom z Unii Europejskiej znacząco „uzbroiła” już posiadane oddziały. Choć taka zapowiedź może brzmieć groźnie – proszę się nie martwić. To nie jest informacja o wzmożeniu działań zbrojeniowych, a wręcz przeciwnie: dowód na efektywne wykorzystywanie przez naszą gminę środków unijnych w celach czysto pokojowych.

Gmina Krzynowłoga Mała całkiem niedawno uzyskała akceptację swojego wniosku złożonego do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt pod nazwą „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w gminie Krzynowłoga Mała” pozwolił na zdobycie ponad 260 tysięcy złotych dofinansowania. Środki te przeznaczono w całości na rozwój bazy edukacyjnej dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Dzięki temu projektowi już funkcjonują trzy place zabaw przy szkołach, w których nauki pobierają dzieci 5- i 6-letnie z terenu gminy. Teraz udało się także dopiąć wszystkie zakupy inwestycyjne związane z wyposażeniem sal lekcyjnych dla dzieci. Ze środków unijnych kupiono nie tylko podstawowe elementy wyposażenia – jak wykładziny, rolety czy meble. Pozyskano również środki na pomoce dydaktyczne, zabawki, artykuły plastyczne, a przede wszystkim kosztowny sprzęt multimedialny – komputery, drukarki czy rzutniki. A wszystko po to, by w jak największym stopniu umożliwić rozwój edukacji przedszkolnej w naszej gminie.

Dodatkowym efektem opisywanego projektu było też wyposażenie miejsc służących do obsługi najmłodszych dzieci uczęszczających do szkół. Udało się więc m.in. zakupić meble do szatni, wyremontować toalety oraz kuchnie znajdujące się w każdej z placówek edukacyjnych na terenie gminy.

Na długofalowy efekt projektu przyjdzie nam jeszcze zapewne poczekać. Ale jeśli spojrzy się na nowe sale i pachnący świeżością zestaw pomocy dydaktycznych – można być pewnym, że wydane fundusze są trafną inwestycją w rzecz najcenniejszą: edukację najmłodszych pokoleń.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments