Krzynowłoga Mała: Gimnazjaliści na pomoc naturze

Uczniowie klas I gimnazjum z Zespołu Szkól w Krzynowłodze Małej wzięli niedawno udział w tradycyjnej akcji sprzątania świata. Było to wyjątkowo udane połączenie edukacji na świeżym powietrzu i integracji nowych klas, a także samych rodziców uczniów.

Lasy w okolicach samej Krzynowłogi Małej są bardzo urokliwe. Niestety coraz częściej spotkać w nich można śmieci wyrzucane przez bezmyślne osoby. Dlatego gimnazjaliści na brak pracy nie mogli narzekać. Akcja sprzątania świata przebiegała jednak wyjątkowo sprawnie – między innymi dzięki wsparciu leśniczego, W. Pieniążka. Zaproszony do współpracy leśniczy przekazał uczniom wiele ciekawostek o roślinach i zwierzętach leśnych, m. in. o tym, pod jakimi drzewami rosną i dlaczego poszczególne gatunki grzybów, co to jest mikoryza itp.

 

 

  

 

Czas spędzony w tak pięknym miejscu, jakim jest polana „Trzech Dębów”, uczniowie, ich rodzice i sami nauczyciele wykorzystali na pogłębienie integracji tej nowej społeczności. Był zatem czas na ognisko, tradycyjne pieczenie kiełbasek, a także cały zestaw zabaw i gier, które pomogły uczniom lepiej się poznać.

 


Urząd Gminy Krzynowłoga Mała


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments