Krzynowłoga Mała: Dzień Papieski w Zespole Szkół

Hasło tegorocznego, trzynastego już Dnia Papieskiego — Papież Dialogu — w szczególny sposób towarzyszyło uczniom Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej. Jan Paweł II na nowo rozpalił serca młodzieży dzięki spektaklowi przygotowanemu przez uczniów klasy VI szkoły podstawowej i I klasy gimnazjum.

Dzieci, kierowane przez opiekunkę Jagienkę Cesarek, zaprezentowały 23 października ciekawe przedstawienie, przypominające najważniejsze cechy błogosławionego papieża Polaka. W tematykę uroczystości wprowadziła wszystkich gimnazjalistka Magdalena Rutkowska. Dziewczyna wczuła się w losy nastolatki nierozumianej przez otoczenie. Z pomocą przyszły jej właśnie słowa Karola Wojtyły z kazania wygłoszonego jeszcze w 1979 roku na Jasnej Górze. Z kolei, by umieć rozmawiać tak jak Jan Paweł II, trzeba mieć „ wielkie serce”. I o to właśnie prosiła w pieśni Alicja Cichowska.

Wspomnieniom towarzyszył pokaz multimedialny przepleciony pieśnią w wykonaniu Magdaleny Gazdy z klasy VI. Na koniec na znak jedności duchowej z Papieżem i pamięci wszyscy uczniowie wyśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barka”.

Oto kilka zdjęć z tej uroczystości:

 

 

 

 

 


Gmina Krzynowłoga Mała


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments