Krzynowłoga Mała: Bezpieczniej na wsi

Pod takim hasłem uczniowie odbyło się spotkanie w krzynowłoskiej szkole podstawowej. Gościem była Małgorzata Krawczyk z przasnyskiego KRUS-u.

W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej do III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpiecznie na wsi – Powiedz STOP upadkom” na spotkaniu z uczniami M. Krawczyk rozmawiała na temat bezpieczeństwa i sposobów unikania wypadków na wsi. Rozmowa, film pogadanka i prezentacja, którą przedstawiła była poświęcona głównym przyczynom wypadków na wsi oraz sposobom ich zapobiegania.

Bardzo wymowną formą była prezentacja, gdzie uczniowie mogli zobaczyć najczęstsze przyczyny nieszczęśliwych zdarzeń w gospodarstwie rolnym. Główne z nich to: zły stan nawierzchni podwórzy, używanie nieodpowiedniego obuwia, nieprawidłowy sposób wchodzenia i schodzenia z maszyn rolniczych, brak odpowiednich przejść i obejść, niestosowanie drabin i podestów do pracy na wysokościach, niezabezpieczone i źle skonstruowane drabiny, brak poręczy i barierek przy schodach, przebywanie na ładunkach podczas transportu.

Nasi uczniowie mogli przede wszystkim dowiedzieć się jak ustrzec się takich miejsc i bezpiecznie bawić się w gospodarstwie rolnym. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali ulotki jak ustrzec się niebezpieczeństw oraz zostali poinformowani o konkursie plastycznym, którego cele pokrywają się z tegorocznymi priorytetami pracy szkoły.

Fot. i tekst: Urszula Chodkowska


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...