Krzynowłoga Mała: Baśniowe spotkanie z rodzicami

Szkolne wywiadówki wcale nie muszą być nudne, zwłaszcza jeśli odbywają się tam, gdzie realizowane są zajęcia finansowane z programów europejskich. Tak jest choćby w szkole w Krzynowłodze Małej. Ostatnie zebranie z rodzicami zostało okraszone tu specjalnym występem teatralnym w wykonaniu młodych aktorów.

Podczas wywiadówki, która odbywała się 5 lutego, przed zgromadzonymi gośćmi zaprezentowało się liczne grono uczniów, którzy biorą udział w zajęciach teatralnych i tanecznych finansowanych z programu „Ocean możliwości”. Program ten jest realizowany dzięki dotacji pozyskanej z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dzieci wystawiły wraz ze swoimi opiekunkami spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu” na motywach znanej baśni Hansa Christiana Andersena. Doborowa obsada, wspaniałe dekoracje, efektowne stroje i oprawa muzyczna sprawiły, że zaproszeni goście czuli się jak teatrze. Spektakl wywarł ogromne wrażenie na widzach, ponieważ młodzi aktorzy i tancerze pokazali wysoki poziom umiejętności. Owacje publiczności trwały długo i żal było schodzić ze sceny.

 

W spektaklu zagrali: Król – Mateusz Szempliński, Królowa – Anita Kawiecka, Królewicz – Kamil Kukliński, Księżniczka na ziarnku grochu – Ala Cichowska. W pozostałych rolach wystąpili: Kasia Cichowska, Olga Sulka, Patrycja Łączyńska, Ania Michalska, Aniela Łazicka, Kinga Leśniewska, Marcin Czarzasty, Mariusz Żmijewski, Daria Pejs, Mateusz Dzieliński, Karolina Kawiecka, Patrycja Łazicka.

 

W scenie ślubu młodej pary królewskiej pojawili się uczniowie z koła tanecznego prowadzonego przez panią Urszulę Urban i zaprezentowali się w walcu wiedeńskim. Na balu jako dworzanie zatańczyli: Weronika Kawiecka, Jakub Janowski, Adrian Merchel, Kamil Zambrzuski, Aleksandra Król, Adam Lewandowski, Kacper Sadowski, Wioleta Rączkiewicz, Justyna Zembrzuska oraz Mateusz Czarzasty.


Sprawdź również

III OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. ALFREDA BORKOWSKIEGO „OPOWIEŚCI Z RODZINNYCH STRON”

Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Alfreda Borkowskiego, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół …