Krzynowłoga Mała: Baśniowe spotkanie z rodzicami

Szkolne wywiadówki wcale nie muszą być nudne, zwłaszcza jeśli odbywają się tam, gdzie realizowane są zajęcia finansowane z programów europejskich. Tak jest choćby w szkole w Krzynowłodze Małej. Ostatnie zebranie z rodzicami zostało okraszone tu specjalnym występem teatralnym w wykonaniu młodych aktorów.

Podczas wywiadówki, która odbywała się 5 lutego, przed zgromadzonymi gośćmi zaprezentowało się liczne grono uczniów, którzy biorą udział w zajęciach teatralnych i tanecznych finansowanych z programu „Ocean możliwości”. Program ten jest realizowany dzięki dotacji pozyskanej z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dzieci wystawiły wraz ze swoimi opiekunkami spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu” na motywach znanej baśni Hansa Christiana Andersena. Doborowa obsada, wspaniałe dekoracje, efektowne stroje i oprawa muzyczna sprawiły, że zaproszeni goście czuli się jak teatrze. Spektakl wywarł ogromne wrażenie na widzach, ponieważ młodzi aktorzy i tancerze pokazali wysoki poziom umiejętności. Owacje publiczności trwały długo i żal było schodzić ze sceny.

 

W spektaklu zagrali: Król – Mateusz Szempliński, Królowa – Anita Kawiecka, Królewicz – Kamil Kukliński, Księżniczka na ziarnku grochu – Ala Cichowska. W pozostałych rolach wystąpili: Kasia Cichowska, Olga Sulka, Patrycja Łączyńska, Ania Michalska, Aniela Łazicka, Kinga Leśniewska, Marcin Czarzasty, Mariusz Żmijewski, Daria Pejs, Mateusz Dzieliński, Karolina Kawiecka, Patrycja Łazicka.

 

W scenie ślubu młodej pary królewskiej pojawili się uczniowie z koła tanecznego prowadzonego przez panią Urszulę Urban i zaprezentowali się w walcu wiedeńskim. Na balu jako dworzanie zatańczyli: Weronika Kawiecka, Jakub Janowski, Adrian Merchel, Kamil Zambrzuski, Aleksandra Król, Adam Lewandowski, Kacper Sadowski, Wioleta Rączkiewicz, Justyna Zembrzuska oraz Mateusz Czarzasty.


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...