Kryty basen w Przasnyszu „popłynął”.

Podczas sesji 28 kwietnia miejscy radni głosowali korespondencyjnie m.in. w sprawie krytej pływalni. Właśnie stało się jasne, że projekt oraz pozwolenie na budowę wylądują w koszu, bowiem inwestycja wypadła nie tylko z budżetu, ale również z Wieloletniej Prognozy Finansowej na najbliższe lata. Co w zamian? Kolejne obietnice.

 

Z racji rezygnacji z budowy pływalni krytej, tegoroczny budżet miejski „odetchnął” na kwotę 2,3 mln zł. Decyzją radnych w roku 2021 z Wieloletniej Prognozy Finansowej zdjęto z pływalni kolejne 2,3 mln zł, której łączny koszt budowy miał wynieść 21,5 mln zł. Warto jednak dodać, że owe wielomilionowe zapisy nie odzwierciedlają rzeczywistej zawartości miejskiego „skarbca”, ponieważ od początku inwestycja, zaplanowana przez byłego burmistrza Waldemara Trochimiuka, opierała się na bardzo chwiejnych podstawach.

Krótko przypomnijmy: Waldemar Trochimiuk założył, że pozyska wielomilionową dotację z Ministerstwa Sportu, a resztę inwestycji sfinansuje, dobrze znanym sobie sposobem, polegającym na wyprzedaży rodowych sreber. Plan nie polegał jednak na pozbyciu się miejskich działek, położonych w najatrakcyjniejszych punktach miasta, bo te są już własnością prywatnych firm. Tym razem padło na sprzedaż udziałów w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, z którego to pomysłu burmistrz ostatecznie się wycofał, gdyż ministerstwo pokazało mu figę.

Drugi raz ministerialna figa ukazała się naszym oczom już w nowej kadencji, ponieważ na jej początku radni ustalili, że należy podjąć jeszcze jedną heroiczną próbę walki o dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Przed kilkoma miesiącami stało się jasne, że także i tym razem skończyło się na marzeniach. Ważność straciło także uzyskane przez poprzednika pozwolenie na budowę. W koszu ląduje więc również wielobranżowa dokumentacja projektowa, którą wykonano za kadencji poprzedniego burmistrza, a wraz z nią 217 tys. zł, które wydano na jej sporządzenie.

 

Co w zamian? „Miasto kierunkuje działania”

Choć radni wrazili zgodę na wycofanie z budżetu środków na krytą pływalnię, miasto nie zdecydowało się na wpisanie do dokumentów finansowych budowy basenu odkrytego, którego budowę zapowiadał burmistrz Łukasz Chrostowski. Pisaliśmy o tym m.in. tu:

Letnie baseny rekreacyjne w Przasnyszu są w zasięgu ręki!

Najnowszy pomysł burmistrza opiera się teraz na współpracy ze starostwem, które w zamyśle miasta miałoby być partnerem wiodącym budowy basenu odkrytego. Zamiast realnych planów, które można zrealizować z własnych źródeł budżetowych, jest wiara w to, że ktoś zechce nas uszczęśliwić. Są kolejne zapowiedzi, z których – jak każe antycypować doświadczenie – nic nie wyniknie. Dlaczego?

Kilkukrotnie przekonaliśmy się już o chęciach inwestowania w Przasnyszu nowych władz powiatu. Przypomnijmy: starostwo wycofało się z planu budowy zalewu, unieważniło przetarg na budowę kina 3D przy ul. Sadowej, nie wypalił również pomysł współfinansowania przebudowy MDK-u i powstania miejsko-powiatowej placówki kultury. Słyszeliśmy także o chęci wycofania się z budowy lodowiska, ale starosta z żalem przyznał, że było na to za późno. Tymczasem właśnie pączkuje nowy, świetny plan:

Z uwagi na fakt nieotrzymania dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz trwającego kryzysu gospodarczego, realizacja inwestycji za ponad 20 milionów złotych jest niemożliwa. Miasto, jeśli sytuacja finansowa na koniec roku będzie stabilna, podejmie starania, aby wspólnie z partnerem – Starostwem Powiatowym w Przasnyszu, ukierunkować działania zmierzające do powstania basenu otwartego na terenie Miasta Przasnysz. Trwają na ten temat wstępne rozmowy z p. Starostą Krzysztofem Bieńkowskim. Jesteśmy bardzo poważnie zainteresowani udzieleniem dotacji celowej na wspólną inwestycję – informuje burmistrz.

Bardzo chcielibyśmy wierzyć, że zapowiedziane „ukierunkowanie działań” przyniesie efekty, ale wskazane wyżej powody każą nam sądzić, że nic z tego nie będzie. Zapewniamy jednak, że marzymy, aby nasze spostrzeżenia okazały się błędne.

– Proszę pamiętać, że Miasto nadal ma poważny dług, a jego obsługa kosztuje nas setki tysięcy rocznie. Warto (jeśli są takie możliwości) ograniczać, na tyle ile to możliwe, zaciąganie nowych obligacji, na pokrycie inwestycji. Jest to istotne tym bardziej, że nadeszła niewidziana od stu lat recesja gospodarcza, którą Miasto odczuwa już od połowy marca. Ponadto Miasto stoi na stanowisku, aby to Starostwo było inwestorem wiodącym inwestycji odkrytego basenu – dodaje burmistrz.

Na koniec podkreślmy, że nie można mieć żalu, że radni zadecydowali o „zdjęciu” budowy krytej pływalni z dokumentów finansowych miasta, bo plan jej budowy jest tak realny, jak wybudowanie linii metra z Orlika na Witosa.

Realna była za to budowa basenu sezonowego za własne, stosunkowo niewielkie (około 1,2 mln zł) pieniądze, ale burmistrz zamierza budować go do spółki. Co z tego wyniknie? Powiedzą jaskółki.

M. Jabłońska


 

guest
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
8 miesięcy temu

przecież to od początku było kłamstwo wyborcze. Tylko po co i otwarty obiecywali jak pieniędzy nie zapisali.

Kovid
Kovid
8 miesięcy temu

No radni zrzucili na koronawirusa. Nawet pisma napisali, identyczne. Tylko szkoda, że w Chorzelach i innych Ciechanowach samorządy inwestują cały czas, a u nas zdejmują.

Kamil
Kamil
8 miesięcy temu

4 radnych się wstrzymało od głosu. Przecież te zdjęte pieniądze pójdą na dlug i nic z tego mieszkańcy nie będą mieli. A pamiętam jak burmistrz mówił że będzie odkryty basen w wakacje. Nawet filmiki chyba nagrywał.

Paweł
Paweł
8 miesięcy temu

To komu mamy dziękować? Jak głosowano?

Ewa
Ewa
8 miesięcy temu

Jak miasto ma zarabiać ja nie ma na czym? Byłoby kino nie dorabialibysmy Ciechanowa, byłby basen, pieniądze zostałyby w mieście… Wstyd trochę że nawet normalnego kina nie mamy, za to obietnic i kłamstw pod dostatkiem… Pan Burmistrz może ogarnie wszystko jak mu się dziecko urodzi i żona nie będzie wiedziała co ze sobą i dzieckiem zrobić w wolne dni…

Syn Zenka
Syn Zenka
8 miesięcy temu
odpowiada  Ewa

Hah.Dobre.
Wsadzi dupe w bemke i pojedzie na mikołajki

Zenek
Zenek
8 miesięcy temu
odpowiada  Ewa

Na kinie, basenie itp. się nie zarabia.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu
odpowiada  Zenek

Kino ma szansę wyjść na zero. A to już coś.

Covid
Covid
8 miesięcy temu

Być może jedną z opcji na kino, byłoby rozwiązanie takie jak w Szczytnie, może udało by się zainteresować jedną z sieci kinowych, by się otworzyli u nas w mieście ? W Szczytnie w galerii Jurand, która czeka na otwarcie, będzie sieć Cinema Lumiere, co prawda w galerii handlowej, ale może byliby zainteresowani wejściem na MDK ? Dla zainteresowanych wpiszcie w wyszukiwarce na fejsie Cinema Lumiere Szczytno.

Bolek
Bolek
8 miesięcy temu

Najtaniej- bezpłatnie i przyjemnie można kąpać się w Węgierce. Takie miejsca jak : olszynki, babskie kolanko, obojszczak. Może ktoś pamięta?

prz
prz
8 miesięcy temu

Każdy z włodarzy by chciał kina czy basenu ale „mają związane ręce”.właśnie dlatego niech nie liczą że młodzi będą zostawać w tym mieście.Burmistrz chciał to zmienić ale zderzył się z betonem w postaci starych trupów z szafy i nowych biurokracji.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu
odpowiada  prz

To nie jest kwestia związanych rąk, lecz pustego portfela…

Ania
Ania
8 miesięcy temu

Fajnie napisany artykuł. W puentę;)

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu

Nie wiem, na co ludzie liczyli. Pokażcie mi drugi podobnej wielkości powiat w Polsce, gdzie są 2 baseny i kryte lodowisko. Obstawiam, że nie ma takiego. Chyba że w jakimś Kleszczowie.
Budowa basenu to dopiero początek wydatków. Zobaczymy, jakie miny będą mieli włodarze Powiatu jak się okaże, ile trzeba dołożyć corocznie do lodowiska.
Prawda jest taka, że o basenie możemy zapomnieć przez najbliższe dziesięciolecia.

Kamil
Kamil
8 miesięcy temu

Marku juz nie chodzi o to co ludzie myśleli. A o to co młody burmistrz obiecał. Kolejny raz

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu
odpowiada  Kamil

A to po 30 latach demokracji ludzie się jeszcze nie nauczyli, że przed wyborami to kandydaci nawet kosmodrom w Sierakowie obiecają, byle tylko zostać wybranym?

Covid
Covid
8 miesięcy temu
odpowiada  Kamil

Kilka obietnic to jednak młody burmistrz zrealizował. Nie negujcie całej jego działalności, bo źle nie jest. Największym jednak sukcesem jest zdobycie 4 mln na remont MDK, nie zapominajcie o tej bardzo ważnej kwestii. Te pieniążki chyba jeszcze do nas trafią. Co za tym idzie, jest szansa na kino w Przasnyszu. Należy się cieszyć z boiska na os. Wojskowym, bo w obecnej sytuacji, ten teren pewnie nie przeszedłby swojej metamorfozy przez kolejne kilka lat. Tężnia, jak wypowiadał się ostatnio burmistrz, wciąż jest aktualna, i na to liczę. Pamiętajcie też, że ten płonący wciąż stary dom, też został usunięty z krajobrazu miasta.… Czytaj więcej »

Kamil
Kamil
8 miesięcy temu
odpowiada  Covid

Żeby wyjaśnić. Pieniądze na dom kultury to nie zasługa burmistrza. Wkład od Struzika załatwiło dwóch radnych, jeden miejski i jeden powiatowy. Burmistrz oczywiście pominął ten fakt.

Covid
Covid
8 miesięcy temu
odpowiada  Kamil

W którym dokładnie momencie ten fakt pominął ? Współpraca burmistrza i radnych z panem Struzikiem, jest chyba i była oczywista. Nigdy nie była ukrywana. To takie pisanie, aby wsadzić szpileczkę, bo znów jest okazja do złośliwości. Pomyślałbyś panie Kamilu, że jeszcze niedawno nie było możliwe, obejrzenie w Przasnyszu nowości kinowych. A jednak stało się to możliwe, i jak było to proste. Proste i nierealizowane latami. Niby nic tak wielkiego, ale ile już dało frajdy mieszkańcom. Jest szansa na kino, burmistrz to wie i jestem przekonany, że to wciąż ważny cel. Oczywiście mam nadzieję, że kinowa normalność, kiedyś powróci. 4 mln… Czytaj więcej »

Kamil
Kamil
8 miesięcy temu
odpowiada  Covid

Źle mnie zrozumiałeś COVIDku. Cieszę się niezmiernie że MDK będzie zrobiony. Ale nie zmienia to faktu kto załatwił pieniądze. Burmistrz napisał ze zdobył pieniądze na remont ale zapomniał choćby podziękować dwóm radnym, którzy to załatwili.

Zenek
Zenek
8 miesięcy temu
odpowiada  Covid

Aleś się rozpisał Covidzie bajkopisarzu…

Covid
Covid
8 miesięcy temu
odpowiada  Zenek

To przez me oczy zielone …

Ja znajoma
Ja znajoma
8 miesięcy temu
odpowiada  Covid

Nie przez oczy zielone tylko jesteś jednym z tych co chwali wlodarza choć ni konkretnego nie robi dla miasta

Covid
Covid
8 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

Akurat nie.

Covid
Covid
8 miesięcy temu
odpowiada  Zenek

Poza tym Infoprzasnysz, a może wreszcie wywiad z wicestarostą ? W czasie kampanii wyborczej, pan Trochimiuk był bardzo aktywny, proponując między innymi małą skocznię narciarską i trasy narciarskie. Pan Trochimiuk, burmistrz Przasnysza przez 12 lat, fakt uznaję zrobił dużo dla miasta, dużo dobrego, ale też był skonfliktowany z ówczesnym starostą, troszkę też inwestycji straciliśmy, troszkę pieniążków straconych na opracowania techniczne, które nie doszły do realizacji. Dziś pan Trochimiuk jest wicestarostą, czyli miał budować miasto Przasnysz, dlaczego nie ma wywiadu o MDK, o basenie, bo przecież basen miał być niemalże pewny, dlaczego nie ma pytań o badania środowiskowe pod zalew za… Czytaj więcej »

Magda
Magda
8 miesięcy temu
odpowiada  Covid

Może dlatego, że nie ma o czym mówić, bo żadnych inwestycji w Przasnyszu nie będzie? Pisano o tym na Infoprzasnysz nie raz. Inwestycje były tylko w kampanii wyborczej starosty i jego koalicjanta. Na tyle wystarczyło chęci. Teraz jeden zniknął, a drugi zadowala się fotkami.

Remix
Remix
8 miesięcy temu

zauważyliście, że zarówno w starostwie jak i w urzędzie miasta obecnej kadencji nic się nie dzieje? Kończone są inwestycje rozpoczęte przez poprzednią władze, a nowych brak. Obwodnicy nie będzie, basenu nie będzie, kina nie będzie. Lodowisko rozpoczęte przez poprzednią władze będzie powiatową skarbonką, raczej nie wróże sukcesów finansowych tej inwestycji. Tężnia o ile powstanie będzie służyła jedynie emerytom którzy nie maja co zrobić z wolnym czasem to przyjdą sobie posiedzieć. Burmistrz na siłe próbuje nieudolnie kopiować wszystkie pomysły z Ciechanowa i bawi się w wodzireja. Nowe władze – młode i energiczne budziły duże nadzieje dla naszego miasta. Ale jak się… Czytaj więcej »

Kamil
Kamil
8 miesięcy temu
odpowiada  Remix

Ja głosowałem na Łukasza. Przepraszam. Tez mnie zwiódł. Uwierzyłem w młodość. I teraz mamy w Przasnyszu dwóch chłopaczków. Jeden na wszystko macha ręką, a drugi zastanawia się czy mu skarpetki do garnituru pasują.

Zygi
Zygi
8 miesięcy temu
odpowiada  Remix

Nieładnie tak narzekać na samorząd, będąc jego częścią, panie radny. Chyba miasteczka się panu pomieszały dzięki temu, że hajs na koncie się zgadza. Wazelinowy wydźwięk wypowiedzi nie pozostawia złudzeń.

Kamil
Kamil
8 miesięcy temu
odpowiada  Zygi

Zygi. Dobrze napisał. Wszyscy liczyli na młodość i energię a dostaliśmy pozerów i maniakow fejsbuka.

Ja znajoma
Ja znajoma
8 miesięcy temu
odpowiada  Zygi

A dlaczego nie narzekać jak nic nie robią no może układy sobie i kasę biorą za sesje

Covid
Covid
8 miesięcy temu

Troszkę wam poprzypominam :
https:// www. facebook .com /119208988552911/videos/316879932119148/
https:// www. facebook .com /MediaPrzasnysz/videos/316180348855773/
https:// www. facebook .com /MediaPrzasnysz/videos/316544368819371/

Covid
Covid
8 miesięcy temu
odpowiada  Covid

Teraz spojrzałem, że te linki wrzucone nie działają. Lipa straszna. Ogólnie chodziło o wywiady na fejsbukowym profilu Media Przasnysz. Były to 3 wywiady poruszające tematykę basenu i lodowiska, nawet z perspektywy czasu, wydają się dość ciekawe.

Zenon
Zenon
8 miesięcy temu

Ja tu zauważuyłem, że nasz burmistrz jak tu już ktoś napisał próbuje wzorować się na Kosińskim,A to błąd bo Ciechanów jako byłe miasto wojewódzkie zasze będzie miało fory choćby prezydentem był tam Jaś Fasola poniważ jest liderem regionu i gro kasy spływa do nich niejako z urzędu Powinniśmy patrzeć jak działają burmistrzowie innych miast, naszych sąsiadów. Podam przykład Mławy dlatego, ze jestem zorientowany w temacie, podobnie wiem sporo o Działdowie, które właśńie fajnie się rozwija. Ale wróćmy do Mławy: Tam właśnie miasto dostało ponad 5 mln dofinansowania na dokończenie wewnętrznej (część już jest zdudowana) obwodnicy miasta zwanej Aleją Św, Wojciecha,… Czytaj więcej »

Covid
Covid
8 miesięcy temu
odpowiada  Zenon

Kino w Mławie jest zamknięte, tak jak są zamknięte wszystkie kina. Poza tym obecnie chyba wszystkie kina są 3D. Nie ma sensu pisać, że gdzieś jest kino 3D, bo to tylko nowszy projektor, wcale nie taki drogi. Znamy też wszyscy budżet Mławy, który wynosi około 180 mln. Mława dodatkowo się zadłuża obligacjami, w tym roku podobno na 10 mln, a robią tak co rok. Poza tym w Mławie też się kłócą, i się porównują z Ciechanowem, często w mediach lokalnych, właśnie pojawiają się zarzuty, że Ciechanów rośnie w siłę, a Mława nie. Tak w Mławie porównują się z Ciechanowem, w… Czytaj więcej »

Covid
Covid
8 miesięcy temu
odpowiada  Covid

A dodam jeszcze, że w Działdowie wyremontowano kino. Konkretnie to chyba cały MDK, samo dofinansowanie wyniosło 7 mln. Otwarcie kina w czerwcu.

Zenon
Zenon
8 miesięcy temu
odpowiada  Covid

Z tą różnicą drogi Covidzie, że Mława naprawdę się rozwija. A zadłużenie jest znikome. A ci co porównuja się do Ciechanowa to bardzo nie lubią obecnego burmstrza i negują tam wszystko co zrobi. Mława to jest jedno z niewielu miast, w których nie tylko nie ubywa a wręcz przybywa mieszkańców. Działdowo też dobrze stoi w tym temacie. Ciechanów natomiast gdy przestawał być miastem wojewódzkim miał 48 tys a teraz nawet nie 44 tys. To już Ostrolęka jest o 10 tys większa. Ale nie ważne bo liczba mieszkańców nie zawsze świadczy o dobrym zarządzaniu miasta tak więc to nie musi argument.… Czytaj więcej »

Covid
Covid
8 miesięcy temu
odpowiada  Zenon

Dodam też, jeśli już krytykujemy prezydenta Ciechanowa, to podam informację, z oficjalnej strony pana Kosińskiego „? Właśnie uzyskałem wotum zaufania i absolutorium‼️ Rozliczyliśmy 2019 rok, który miasto zakończyło z nadwyżką finansową i ponad 50 mln zł przeznaczonymi na inwestycje! Co to oznacza? ? Przede wszystkim stabilność budżetu w trudnych czasach. Pozyskiwanie środków zewnętrznych, racjonalne i oszczędne wydatki w poprzednim roku pozwoliły nam, aby TERAZ W OBLICZU KRYZYSU nie ograniczać inwestycji, nie zadłużać się, nie wyłączać miejskiego oświetlenia, nie szukać oszczędności w podstawowych usługach świadczonych przez miasto mieszkańcom „

MARIA
MARIA
8 miesięcy temu

budowa basenu jest realna w PRZASNYSZU tylko trzeba zmienić priorytet na inną inwestycje budowa parku rozrywki z basenami poszukać inwestora ludzi do spółki budowy i się uda nie obciążając finansów miasta a co do basenu CHORZELE to fajny obiekt szkoda że teraz zmieniły mu się władze zarządzanie tym obiektem była fajna ekipa sprzątająca obiekt/ czyściutko było/ zwolniono pracowników teraz bródno zainfekowany obiekt dzieci chorują nikt tam z gminy CHORZELE nie chodzi

Zenek
Zenek
8 miesięcy temu

Mława to nie jakieś Eldorado, ale ma poważny argument, który wiele wyjaśnia – fabrykę LG. Co to oznacza? Przede wszystkim pracę i pieniądze dla mieszkańców. I po drugie wpływy do budżetu miejskiego. W Przasnyszu nie ma miejsc pracy i ludzie nie mają pieniędzy, dlatego nie wydadzą ich na kino, basen, lodowisko itp. Pieniędzy nie ma też w kasie miasta ani powiatu.

Covid
Covid
8 miesięcy temu
odpowiada  Zenek

Dodam jeszcze informacje finansowe o Ciechanowie :Dochody miasta – 239,4 mln. Wydatki miasta -238,7 mln. Nadwyżka finansowa – 700 tyś. Wydatki na inwestycje – 50,2 mln. Pozyskane środki zewnętrzne – 25,9 mln. Zrealizowane inwestycje – 61. Oraz 2 miejsce Ciechanowa (267 miast) na liście miast powiatowych w rankingu wykorzystania środków unijnych. O Ciechanowie to tyle. O Mławie, tak Mława się rozwija, to widać. Jak przeczytałem remont stadionu w Mławie droższy niż przewidywano. Blisko 11,5 mln zł pochłonie modernizacja obiektów sportowych w Mławie – dofinansowanie 5 mln. Remont MDK-u w Działdowie to 11,5 mln złotych – dofinansowanie 7 mln. W Szczytnie… Czytaj więcej »

Zenon
Zenon
8 miesięcy temu

Covid, Ty chyba jesteś z Ciechanowa ……..Wszystko co w Ciechanowie to dobre, gdzie indziej – źle……. Nie łap za słówka z tym kinem, bo dobrze wiesz o co chodzi. Oczywiście, że teraz kina są ogólnie zamknięte. Nie udawaj mądrzejszego niż jesteś bo Ci się to nie uda…. Widać to po Twym niesamowitym zacięciu. Kino w Ciechanowie świeci pustkami bo tam nie chodzą do kina, wolą potańczyć przy Kowalskiej chociaż był zakaz. Tak trudno było posiedzieć na tych balkonach? To świadczy o odpowiedzialności……społeczeństwa i Prezydencie, który , mimo sugestii Sanepidu i tak zrobił swoje….. Celebryta i tyle. Napisałeś o procencie dofinansowania.… Czytaj więcej »

Covid
Covid
8 miesięcy temu
odpowiada  Zenon

To nie do końca jest tak. Dane finansowe z Ciechanowa, to dane które podał prezydent Ciechanowa na swojej oficjalnej stronie. Co do kina w Ciechanowie, czy świeci pustkami, czy też nie, trzeba najpierw jeździć do kina, aby wiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości. Jest tak jak w każdym innym kinie. Wchodzi wielka premiera do kina, i w pierwszy weekend, sala kinowa jest pełna, później następuje pustoszenie. A niestety film jest rozpisany na cały miesiąc. Stąd lubię mniejsze sale, bo czasem dziwnie się czuję, gdy na 400 miejsc, zajętych jest około 10, gdy na film wybieram się w późniejszym terminie od… Czytaj więcej »

Covid
Covid
8 miesięcy temu

I żeby nie było, że tak kocham Ciechanów – o szpitalu też znalezione Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie jest jedną z najbardziej zadłużonych placówek medycznych w Polsce. W 2017 roku został pod tym względem sklasyfikowany na 15. miejscu rankingu. Mimo potężnych problemów finansowych lecznica nie rezygnuje z planów inwestycyjnych, kładzie także nacisk na nowoczesną diagnostykę i terapię. Prawie 73 mln, w tym niecałe 21 mln zobowiązań wymagalnych- to dług jaki Specjalistyczny Szpital Wojewódzki miał na koniec 2017 roku. Choć ma 100 mln długu, jest szansa, by wyszedł na prostą. W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie od dwóch lat wdrażany jest… Czytaj więcej »