KROSS na jasnej ścieżce rozwoju. Przasnyska firma podsumowuje rok

Po udanym przejęciu legendarnej holenderskiej marki rowerowej Multicycle i otrzymaniu unijnej dotacji na linię produkcyjną karbonowych ram największy producent w kraju skupia się na upowszechnieniu elektrycznej technologii.

Sfinalizowanie w ubiegłym roku przez KROSS-a przejęcia marki Multicycle z ponad 40-letnią tradycją jest o tyle odważnym ruchem biznesowym, gdyż tę firmę powszechnie nazywa się Rolls-Royce’em wśród rowerów. Specjalizuje się ona w rowerach elektrycznych i jej zakup idealnie zgrał się z premierą pierwszego eBike’a KROSSA – trekkingowego modelu Trans Hybrid. W ten sposób firma z Przasnysza może korzystać z wiedzy i doświadczenia holenderskiego giganta, w dodatku zyskała dostęp do atrakcyjnych zachodnich rynków. To świetna szansa na zwiększenia importu do krajów sąsiadujących z ojczyzną dwóch kółek.

Poprzedni rok to kolejna spora inwestycja. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w Przasnyszu startuje budowa nowoczesnej pilotażowej linii produkcyjnej ram rowerowych z karbonu (najlepszego możliwego materiału, zapewniającego trwałość i lekkość).

– Efektem tego projektu będzie stworzenie u siebie własnej technologii produkcji. Ramy będą powstawać tutaj w całości, na każdym etapie procesu ich wytwarzania. Odróżni to nas od większości europejskich producentów rowerów, tworzących ramy w Azji i sprowadzających je do własnych fabryk. W dodatku nasze ramy będą mogły się pochwalić wyjątkowymi cechami i lepszą jakością, wyraźnie wyprzedzając konkurencję – komentuje Arkadiusz Trzciński, kierownik marketingu firmy KROSS.

Nowa pilotażowa linia zastąpi jeden z dotychczas używanych magazynów. Cała inicjatywa ma charakter badawczy, ale zaprojektowane i zbudowane w ten sposób rowery docelowo trafią do sprzedaży. Wystarczy dodać, że tak zaawansowany technologicznie sprzęt produkcyjny ma tylko kilka fabryk w Europie.

Jako lider krajowego rynku KROSS czuje się wręcz w obowiązku kreować nowe trendy. Stąd decyzja o włączeniu do kolekcji 2018 nowych rowerów elektrycznych, głównie o sportowym charakterze. Teraz, obok wspomnianego modelu Trans Hybrid, do wyboru są też różne wersje ścieżkowca Soil Boost oraz górskiego Level Boost i Lea Boost (ten ostatni stanowi propozycję dla pań). Tak bogata oferta to nowość na polskim podwórku i krok, by podążać jasno wyznaczoną drogą rozwoju, znaną z Zachodu. Tam już co piąte kupowane dwa kółka mają doładowanie elektryczne, a taki trend tylko rośnie.

KROSS posiada w tej chwili trzy linie produkcyjne, z których jedna przeznaczona jest tylko dla serii PRO. Każdy rower składany jest ręcznie i podlega kontroli jakości na różnych etapach.

Wszystkiego na temat tej marki możemy dowiedzieć się na stronie www.kross.pl.

fot. materiały prasowe

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments