Kronika Policyjna Przasnysz od 27 września do 2 października 2020r.

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 27 września do 2 października 2020r.

 

01.10.2020r.

Godz. 1220– w Przasnyszu na ul. Zawodzie, nn sprawca dokonał kradzieży roweru typu damka o wartości 300 złotych.

Godz.1510– w Przasnyszu na ul. Witosa, kierujący samochodem marki Fiat Uno podczas wykonywanego manewru cofania, doprowadził do zderzenia z pojazdem osobowym marki Volkswagen Passat.

 

30.09.2020r.

Godz. 0920–  mieszkanka Chorzel zgłosiła, że dzień wcześniej tj. 29 września br.  nn sprawca podający się za policjanta, zadzwonił do niej i poinformował o tym, że jej syn miał wypadek drogowy, w którym potrącił śmiertelnie kobietę i zażądał od zgłaszającej pieniędzy w kwocie 120 tys. złotych.

 

Godz. 1300– w miejscowości Karwacz gm. Przasnysz policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Karwacza, który dokonał uszkodzenia dwóch szyb czołowych w pojazdach ciężarowych marki MAN oraz skrzynki pocztowej. Zgłaszający wartość uszkodzonego mienia, wycenił na kwotę ponad 2 tys. złotych. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego mężczyzny wykazało, że w swoim organizmie posiadał on ponad 1,6 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna jest sprawcą zanieczyszczenia urządzeń użytku publicznego w m. Święte Miejsce oraz wybicia szyby w samochodzie osobowym marki Daewoo Lanos w miejscowości Karwacz.

Godz. 1440– w miejscowości Turowo gm. Czernice Borowe, policjanci zatrzymali 63 – letniego mieszkańca Turowa, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wyszkowie w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 

29.09.2020r.

Godz. 1000– mieszkanka Chorzel zgłosiła, że zadzwoniła do niej nieznana kobieta i poinformowała ją o tym, że jej syn spowodował wypadek śmiertelny i potrzebuje pieniędzy w kwocie 180 tys. złotych na załagodzenie sprawy i by ustrzec się od pobytu w więzieniu.

Godz. 1020–  mieszkanka Bartnik gm. Przasnysz zgłosiła, że zadzwoniła do niej nieznana kobieta podająca się za policjantkę i poinformowała ją o tym, że jej syn jest sprawcą śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginęła kobieta i konieczne jest przekazanie pieniędzy w kwocie 180 tys. złotych, by syn nie poszedł do więzienia.

Godz. 1110– mieszkanka Dobrzankowa gm. Przasnysz zgłosiła, że zadzwoniła do niej nn kobieta podająca się za policjantkę i poinformowała ją o tym, że jej syn spowodował wypadek śmiertelny i potrzebne są pieniądze w kwocie 120 tys. złotych.

Godz. 1150– mieszkanka miejscowości Kaki Mroczki gm. Krzynowłoga Mała zgłosiła, że do niej zadzwoniła nn kobieta i podając się jej córkę, próbowała wyłudzić pieniądze. Zgłaszająca zorientowała się że to oszustwo, więc zakończyła rozmowę.

Godz. 1230– do KP w Chorzelach zgłosił się mieszkaniec Chorzel i powiadomił, że przed godziną 10.00 nieznany mężczyzna zadzwonił do jego ojca i podając się za policjanta, poinformował go o tym, że jego syn miał wypadek,  leży w szpitalu i zabił kobietę. Mężczyzna rozłączył rozmowę.

Godz. 1255– mieszkanka Jednorożca zgłosiła, że nn kobieta zadzwoniła do niej i podając się za jej córkę, poinformowała ją o tym, że miała wypadek ze skutkiem śmiertelnym i potrzebuje pieniędzy w kwocie 180 tys. złotych. Zgłaszająca po zorientowaniu się, że to nie głos córki rozłączyła rozmowę.

Godz. 1350– mieszkanka Jednorożca zgłosiła, że nn kobieta współpracująca z innymi sprawcami poinformowała ją o tym, że jej córka spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym i aby córka zgłaszającej uniknęła aresztu, potrzebne są pieniądze w kwocie 180 tys. złotych. Zgłaszająca sprawcom przekazała pieniądze w kwocie ponad 100 tys. złotych.

Godz. 1440– mieszkanka Chorzel zgłosiła, że do niej zadzwoniła nn kobieta i zapłakanym głosem podając się za jej wnuczkę poprosiła o pomoc bo spowodowała wypadek śmiertelny i by nie iść do więzienia musi zapłacić 180 tys. złotych. Pokrzywdzona sprawcy który przyszedł na miejsce, przekazała pieniądze w kwocie blisko 80 tys. złotych.

Godz. 1510– mieszkanka Bartnik gm. Przasnysz zgłosiła, że nn kobieta podająca się za policjantkę przez telefon poinformowała ją o tym, że jej syn miał wypadek ze skutkiem śmiertelnym i konieczne jest przekazanie pieniędzy w kwocie 180 tys. złotych.

Godz. 1520– mieszkanka Leszna gm. Przasnysz zgłosiła, że do jej matki zadzwoniła nn kobieta i poinformowała o tym, że są potrzebne pieniądze w kwocie 100 tys. złotych aby jej wnuczek uniknął pobytu w więzieniu za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Godz. 1540– mieszkanka miejscowości Kaki Mroczki gm. Krzynowłoga Mała zgłosiła, że nn kobieta podająca się za policjantkę usiłowała wyłudzić od niej pieniądze w kwocie 180 tys. złotych informując ją o tym, że jej córka miała wypadek ze skutkiem śmiertelnym i potrzebne są pieniądze by uniknąć odpowiedzialności karnej.

 

28.09.2020r.

Godz. 0940– w Przasnyszu na ul. Rynek policjanci zatrzymali 27 – letniego mieszkańca Przasnysza, który pomimo posiadania w swoim organizmie ponad 1,2 promila alkoholu, zdecydował się na jazdę samochodem osobowym marki Volkswagen Polo.

Godz. 1135– 72 letnia mieszkanka gm. Chorzele poinformowała o tym, że nieznany sprawca zadzwonił do niej i podając się za syna, próbował wyłudzić od niej pieniądze w kwocie 250 tys. złotych.

Godz. 1320– w miejscowości Niskie Wielkie gm. Chorzele, kierująca pojazdem marki Audi w skutek niedostosowania prędkości do warunków na drodze doprowadziła do zderzenia z ciągnikiem rolniczym marki Ursus i maszyną rolniczą. Kierującą Audi ukarano mandatem karnym.

 

 asp.szt.Krzysztof Błaszczak


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments