Koronawirus w przasnyskim szpitalu. Mamy oświadczenie dyrekcji.

Jest potwierdzona informacja dotycząca pozytywnego wyniku testu COVID-19 u jednego z pacjentów w SPZZOZ w Przasnyszu. Pacjent już trafił do placówki jednoimiennej, natomiast personel przasnyskiego szpitala mający kontakt z zakażonym został przebadany. Wyniki testów poznamy wkrótce, ale w związku z procedurami bezpieczeństwa zaszła konieczność wstrzymania przyjęć do SPZZOZ w Przasnyszu, które zostaną wznowione w najkrótszym możliwym czasie.

 

Poniżej prezentujemy oświadczenie wystosowane przez p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych:

Szanowni Państwo,

Dyrekcja SPZZOZ w Przasnyszu informuje, iż w dniu 21-08-2020 r. w godzinach wieczornych otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu COVID-19 u jednego z pacjentów Szpitala. Natychmiast zostały wdrożone obowiązujące w takim przypadku procedury. Pacjent był izolowany w jednym z oddziałów szpitalnych.

W dniu 22-08-2020 w godzinach porannych pacjent został przekazany do dedykowanej placówki celem dalszego leczenia.

Działając w porozumieniu z Powiatową Stacją Epidemiologiczną w Przasnyszu , ustaliliśmy listę osób będących  w grupie osób z tzw. kontaktu z osobą zakażoną. W dniu 22 sierpnia od osób z kontaktu – personelu Szpitala zostały pobrane wymazy w kierunku COVID-19. Mając na względzie dobro Pacjentów i Pracowników Szpitala, na czas trwających czynności związanych z wykluczeniem kolejnych zakażeń, zostały wstrzymane przyjęcia do Szpitala. W tym miejscu pragniemy Państwa uspokoić – wznowienie przyjęć nastąpi w najkrótszym możliwym czasie.

Z poważaniem,

Dr n. med. Wojciech Kucejko p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych SPZZOZ w Przasnyszu.


 

guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
6 miesięcy temu

Ludzie chorujcie później, nie teraz.
Teraz mamy jeden przypadek koronawisrusa. Opieka zdrowotna wstrzymana!
Żenada poprostu

Beata
Beata
6 miesięcy temu
odpowiada  Edward

Nic dodać nic ująć….

Ja znajoma
Ja znajoma
6 miesięcy temu
odpowiada  Beata

Najlepiej wszystko wstrzymać i tak nie ma się jak leczyć, a nie tylko jedna choroba jest.lekarze siedzą w domach leczą na telefon żyć nie umierać Doczekaliśmy czasów śmiechu warte

Driver
Driver
6 miesięcy temu
odpowiada  Edward

Teraz szpital pod kwaratanne oddać i wszystkich co w nim pracują. Ręce opadają

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 miesięcy temu

A lekarze ze szpitala prywatnie przyjmują.Tragedia.

Janka
Janka
6 miesięcy temu
odpowiada  Mieszkaniec

Jeśli nie są na kwarantannie, jak najbardziej mogą (wg prawa), choć ja na ich miejscu bym się wstrzymała.

wszyscy mieszkamy w cyrku
wszyscy mieszkamy w cyrku
6 miesięcy temu

zamknąć ten szpital i zaorać wszystko w pi*du, bo u PACJENTA wykryli koronawirusa XDD więcej ludzi umrze z powodu zwlekania na jakiś bardzo ważny zabieg/operacje niż na tego wirusa

Mariusz
Mariusz
6 miesięcy temu

I całe to pseudo miasto wraz z jego roszczeniowymi mieszkańcami

Jakiś
Jakiś
6 miesięcy temu

zaorać i leczyć się na roli :)))))

Driver
Driver
6 miesięcy temu

Statystyki mają być. W Mławie nie było teraz jest tu nie było u teraz jest ciekawe co wymyślą we wrześniu

Romek
Romek
6 miesięcy temu

Widzę wielu użytkowników forum wywodzących się z grona wielbicieli teorii spiskowych. Że niby Ziemia płaska, szczepionki nie działają, nad całą ludzkością czyha spisek Sorosa, jakichś Rodshildów (nowy porządek świata itp) , a Covid-19 to wymysł określonych dekadenckich kręgów. Pachnie to komuną, i wyborcami PIS-u. Naprawdę nie potraficie zaufać nauce? I jeżeli już narzekacie na procedury, to może przyjmiecie do wiadomości, że te właśnie procedury wprowadził wasz rząd. TAK WASZ RZĄD. Powoli stajecie się ofiarami własnego systemu i będzie Wam trudniej i trudniej z czasem. Dysonans poznawczy bezwzględnie obchodzi się z osobami myślącymi zachowawczo, okopanymi w obronie swoich skrajnie konserwatywnych poglądów.… Czytaj więcej »

Romek
Romek
6 miesięcy temu
odpowiada  Romek

Jeżeli szanowna redakcja pozwoli, a w mojej opinii, jest to materiał jak najbardziej edukacyjny, który przyda się dzieciakom i dorosłym, proponuję wytłumaczenie pojęcia „dysonansu poznawczego”.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=bzd3CVWw82k

Romek
Romek
6 miesięcy temu
odpowiada  Romek

I jeszcze jeden materiał w tym temacie:
https://www.youtube.com/watch?v=mamFfB5iLBc

Iwona
Iwona
6 miesięcy temu
odpowiada  Romek

Dziwne , w Makowie też zamknęli .
Ciekawe ile dostali ?

karol
karol
6 miesięcy temu

No i jak ma nie być zachorowań,15 sierpnia festyn na kilkaset do białego rana w Ulatowie Pogorzeli to taki odpowiednik Waszych Dni Przasnysza.Dodam że duży procent pracowników ze szpitala pochodzi z gm.Jednorożec. brawo dla tego kto na to pozwolił w czasie pandemi.A w urzędzie gminy traktują każdego petenta jakby był trędowaty.

michał
michał
6 miesięcy temu

Czy to nie polityka nowego Dyrektora? Tym sposobem szybko rozwiąże problem zadłużenie. Nawet przy braku chorych pensje będą wpływały na konto.

bloo
bloo
6 miesięcy temu

Bareja byłby dumny…