Korona Ziemi Przasnyskiej: ZAWODY – JEDNOROŻEC (PRZEJMY) – 10.08.2014

Gospodarzem czwartych zawodów KORONY ZIEMI PRZASNYSKIEJ była gmina Jednorożec. Zawody odbyły się w miejscowości Przejmy 10.08.2014 r.

IMG_3980
Przed startem zawodnicy uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego niedawno pana Stanisława Stolarczyka. Pan Stanisław w zeszłym roku ukończył wszystkie zawody KORONY ZIEMI PRZASNYSKIEJ. Był najstarszym zawodnikiem w stawce a mimo to biegał na najdłuższym dystansie – 10 km. W pamięci zawodników na zawsze zostanie obraz sympatycznego człowieka biegnącego w charakterystycznej żółtej koszulce z napisem BÓBR TŁUSZCZ.

IMG_3831
Na trasy biegów wyruszyło łącznie 141 zawodników. W stawce znalazł się nawet zawodnik ze słonecznej Italii.
Pogoda nie rozpieszczała. Upał i brak wiatru nie sprzyjał zawodnikom. Trasa wyznaczona leśnymi ścieżkami również nie należała do najłatwiejszych. Mimo ciężkich warunków wszyscy zawodnicy doskonale sobie poradzili.

IMG_4284
Wśród 45 najmłodszych zawodników startujących na dystansie 1 km najlepszy okazał się Mateusz GACH z Krasińca (03:33). To już trzecie zwycięstwo tego zawodnika, który prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Bartosz PIETRZAK (03:35) reprezentujący Jednorożec a trzecie Mateusz NAROJCZYK z Makowa Mazowieckiego (03:43).

IMG_4280
Wśród dziewcząt nie było niespodzianek. Podium wyglądało zupełnie jak w poprzednich zawodach.
1. Sylwia ZALEWSKA z Makowa Mazowieckiego (04:03);
2. Katarzyna ŁOJEWSKA z Makowa Mazowieckiego (04:18);
3. Aleksandra GNATKOWSKA z Olszewki (04:26).

IMG_4289
W biegu na 5 km pierwsze zwycięstwo zanotował Piotr GOŚ z Przejm (18:19), który wykorzystał nieobecność dotychczasowego lidera zawodów. Pewnego rodzaju ułatwieniem dla tego zawodnika była również gruntowna znajomość okolicznych lasów, gdzie spędził większość swojego życia i niemal codziennie tam trenuje. Mimo to nie korzystał z żadnych skrótów i zwycięstwo wywalczył fair play :)
Drugie miejsce po raz trzeci w zawodach zajął reprezentant „PROMYKA” Ciechanów Michał SZPIGIEL (18:49). Trzeci do mety dotarł Radosław MALUCHNIK z miejscowości GRĄDY (19:35). To pierwsze podium tego zawodnika ale z pewnością nie ostatnie ponieważ w klasyfikacji generalnej Pan Radosław awansował na lidera.

IMG_4287
Wśród pań na dystansie 5 km powtórzyła się sytuacja z poprzednich zawodów. Pierwsze trzy zawodniczki przybiegły w tej samej kolejności.
1. Katarzyna DEMBIŃSKA z Drążdżewa Nowego (24:29);
2. Marta PUCHAŁA z Sierakowa (25:41);
3. Anna MIKOŁJEWSKA z LIPY (27:32).
Klasyfikacja generalna dla tych zawodniczek przedstawia się dokładnie tak jak na podium.

IMG_4301

Na dystansie 10 km ponownie triumfował Przemysław KALIŃSKI (38:18) reprezentujący BOR Warszawa. Tym rezultatem zawodnik umocnił się na miejscu lidera w klasyfikacji generalnej. Drugie i trzecie miejsce podium przypadło braciom PIECHNA reprezentującym „PROMYK” Ciechanów. Andrzej pokonał dystans 10 km w 38 minut i 24 sekundy a Włodzimierz w 40 minut i 9 sekund.

IMG_4296
Wśród pań na dystansie 10 km triumfowała liderka w „generalce” Marta RUSZCZYŃSKA z Bogatego (54:59). Drugie miejsce zajęła Aleksandra SZCZEPAŃSKA (56:09) pokonując Katarzynę DETMAN z Przasnysza (59:07).

IMG_4275
Po trudnym biegu dla każdego zawodnika czekał talerz pysznej grochówki o niezwykłych właściwościach regeneracyjnych :) Tradycyjnie zawody zostały zakończone losowaniem nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników. Dodatkową atrakcją była możliwość zwidzenia sali muzealnej w Ośrodku rekreacyjno-edukacyjnym oraz projekcja filmu. Nadleśnictwo Przasnysz ufundowało również okolicznościowe medale dla najmłodszych zawodników i kibiców a także drobne prezenty rozdawane uczestnikom zawodów. Specjalny upominek otrzymał ostatni zawodnik, który ukończył bieg na 1 km. Był nim najmłodszy uczestnik zawodów Stanisław GOŚ, który niedawno świętował swoje pierwsze urodziny. Na pokonanie dystansu potrzebował drobnej pomocy rodziców ale sędziowie nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości :)