Kontra Przasnysz zwycięża w Mławskiej Lidze Koszykówki.

W środę, 8 stycznia, po noworocznej przerwie rozegrano szóstą kolejkę Mławskiej Ligi Koszykówki. Na mecz koszykarze z Przasnysza udali się w mocno okrojonym składzie. Czekały ich zmagania z drużyną NOVI Działdowo, która przed tą kolejką, była wiceliderem rozgrywek.

Po bardzo zaciętej i wyrównanej grze, w regulaminowym czasie, na tablicy wyników był remis 33:33 i potrzebna była dogrywka. Tą część meczu lepiej rozpoczęli przasnyszanie, odskakując na kilka punktów przeciwnikom. Po bardzo emocjonującej końcówce nie dali się doścignąć ostatecznie zwyciężając 40:39.

Zwycięstwo tym bardziej cenne, gdyż w ostatnich sekundach meczu nasza drużyna musiała bronić się trzema zawodnikami przeciwko pięciu przeciwnikom (trzech zawodników Kontry musiało opuścić boisko za przekroczenie limitu dozwolonych 5 przewinień osobistych).

Oprócz wyniku, ważnym pozytywem jest występ naszych młodych zawodników. Paweł Sokołowski uczeń SP nr 1 w Przasnyszu w bardzo ważnym momencie meczu oddał celny rzut trzypunktowy, który dał sygnał do odrabiania strat. Natomiast jego starszy kolega Kacper Rekosz uczeń ZSP w Przasnyszu w ostatniej akcji meczu udanie zablokował rzut przeciwnika spod kosza, uniemożliwiając mu zdobycie punktów na zwycięstwo, dzięki czemu triumfowała nasza drużyna – relacjonuje kapitan drużyny Arkadiusz Stańczak.