KONTRA Przasnysz z kolejnym zwycięstwem w Mławskiej Lidze Koszykówki.

Po krótkiej przerwie zimowej na parkiet powrócili koszykarze Mławskiej Ligi Koszykówki, którzy w środę 26 lutego rozegrali 8. kolejkę spotkań. Przeciwnikiem drużyny z Przasnysza była, zamykająca ligową tabelę, drużyna NNI Basket z Nidzicy.

Początek meczu nie należał do udanych. Nasi zawodnicy mieli problem ze znalezieniem rytmu dry i po kilku minutach przegrywali 9:0, prezentując fatalną skuteczność w ataku. Po dwóch kwartach nadal prowadziła drużyna z Nidzicy – 19:12.

Sytuacja zmieniła się na początku trzeciej kwarty. Przasnyszanie znaleźli swój rytm i zaczęli odrabiać straty. Przed ostatnią kwartą strata wynosiła już tylko jeden punkt. Decydująca odsłona należała do Przasnysza. Kontra szybko odskoczyła przeciwnikom na kilka punktów i kontrolowała mecz już do końca, zwyciężając ostatecznie 38:29.

Po tym zwycięstwie przasnyszanie wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli. Kolejny raz pochwalić należy naszych młodych zawodników, szczególnie za zaangażowanie w grę obronną.