Kongres Przedsiębiorców Rolnych oraz Koncert Rodziny Kaczmarków w Przasnyszu.

Pod koniec kwietnia Uczelnia Lingwistyczno – Techniczna w Przasnyszu zorganizowała Kongres Przedsiębiorców Rolnych oraz Koncert Rodziny Kaczmarków. Przedsiębiorcy rolni zainteresowani tematem z przemysłu spożywczego, bioprzemysłu oraz podwyższenia immunologii roślin, dowiedzieli się jak stawić czoła przyszłym wyzwaniom związanych z rozwojem rolnictwa.

Prelegentami kongresu byli naukowcy znanych uniwersytetów oraz przedsiębiorcy:

  • Perspektywy uprawy dzikiej róży – Agnieszka Michalska – firma Polska Róża. Jest to całkowicie polska firma, obecna na rynku od ponad 35 lat. Idea firmy od początku łączyła w sobie współdziałanie plantacji róż owocowych, zakładu przetwórczego oraz prac naukowo popularyzatorskich fundacji.
  • Możliwość uprawy konopi włóknistych w Polsce – dr Katarzyna Wielgusz – naukowiec, pracujący w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zajmujący się szeroko pojętą tematyką badawczą z zakresu rolnictwa.
  • Zasady rolnictwa ekologicznego – Mieczysław Babalski – firma Bio Babalscy z pasją zajmująca się rolnictwem ekologicznym , specjalizująca się makaronem ekologicznym w wielu odmianach oraz produktami zbożowymi.
  • Uprawa roślin – czy jest tu miejsce na innowacje?dr hab. inż. Marcin Smiglak – dyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prowadzi badania z zakresu podnoszenia odporności roślin uprawnych. Opracowana przez niego metoda ma szansę zrewolucjonizować rynek ochrony roślin i zostać nowoczesną strategią ochrony przed grzybami, wirusami oraz bakteriami.
  • Wsparcie prawne dla gospodarstw rolnych – dr Dariusz Gibasiewicz – Ekspert prawa podatkowego. W kancelarii odpowiada za prowadzenie postępowań przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi.
  • Doradztwo rolnicze – kwestie finansowe – Lech Durski – specjalista ds. doradztwa i konsultingu, były zastępca dyrektora w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem kongresu była wymiana wiedzy oraz dobrych praktyk w zakresie wdrażania innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich poprzez nawiązywanie kontaktów między nauką a praktyką i prezentację wyników badań. Prelegenci przedstawiali badania naukowe i przykłady wdrożeń w produkcji roślinnej. Kongres zakończyła uroczysta kolacja w Sali Bankietowej ,,Wersal”. Przedsiębiorcy mogli nawiązać kontakt między sobą oraz wymienić się kontaktami.

Następnego dnia kilkaset osób wysłuchało najpiękniejszych pieśni patriotycznych i arii operetkowych w wykonaniu rodziny Kaczmarków w Kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu. W koncercie zatytułowanym „Najpiękniejsze melodie świata” wystąpili: Iwona Kaczmarek (sopran), Piotr Kaczmarek (tenor), Adam Kaczmarek (tenor), Wojciech Kaczmarek (baryton). Rodzina regularnie występuje na koncernach w filharmoniach na terenie całego kraju, na organizowanych koncertach przez włodarzy miast, domy kultury jak również przez władze państwowe i kościelne. Zespół śpiewa utwory muzyczne najbardziej znanych i lubianych operetek i musicali, muzykę filmową, pieśni patriotyczne, włoskie, hiszpańskie oraz bierze udział w koncertach specjalnych. Na koncertach gromadzą się tłumy wielbicieli.

Źródło WSJO Przasnysz

Skomentuj artykuł

avatar