Koncert charytatywny w Bogatem – „Gramy dla Miłosza”

Sobotnie popołudnie i wieczór 15 lutego zostaną w Zespole Szkół w Bogatem zapamiętane na długo. I to nie ze względu na huczny bal, ale na koncert charytatywny „Gramy dla Miłosza”, ucznia czwartej klasy tutejszej szkoły podstawowej, który zmaga się ze śmiertelnie niebezpieczną chorobą.

Historia choroby Miłosza jest taka jak wiele innych – niespodziewana i dramatyczna. Pewnego dnia ten sympatyczny, koleżeński i bardzo lubiany chłopiec dowiaduje się o swojej ciężkiej chorobie nowotworowej. Ta diagnoza niszczy jego uporządkowany, dziecięcy świat. Szpital stał się jego drugim domem, a każdy dzień – walką o życie.

Aby skutecznie walczyć z chorobą i jej skutkami, trzeba poświęcić wszystkie siły duchowe i fizyczne. Trzeba więc zaprzeć się samego siebie, ale i niestety – trzeba mieć pieniądze. W takich sytuacjach jest miejsce na działanie społeczności lokalnej, którego przejawem był koncert charytatywny „Gramy dla Miłosza” przygotowany przez Komitet Organizacyjny powołany specjalnie w tym celu.

W czasie sobotniego popołudnia i wieczoru licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać występy: Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Bogatego z grupą mażoretek, przedstawicieli Klubu Seniora, zespołu Pasja z MDK w Przasnyszu, scholi z parafii w Bogatem oraz uczniów miejscowego Zespołu Szkół. Uczestnicy mogli skorzystać z kawiarenki zorganizowanej przez Radę Rodziców oraz wziąć udział w „Kiermaszu 1001 drobiazgów”. W trakcie koncertu i imprez towarzyszących zbierano datki pieniężne do puszek kwestorskich.

Okazało się po raz kolejny, że można liczyć na wsparcie i ofiarność środowiska lokalnego oraz zaproszonych gości. W trakcie 4-godzinnego koncertu zebrano łącznie 5 381 złotych, które przeznaczono na pomoc w leczeniu chorego Miłosza.

Organizatorami tak udanego przedsięwzięcia charytatywnego była Rada Rodziców, nauczyciele, uczniowie i grupa wolontariatu z Zespołu Szkół w Bogatem. Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim, którzy uświetnili koncert swoimi występami oraz wszystkim, którzy wsparli finansowo nasze działania.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments