Koncepcja Miejsko-Powiatowego Domu Kultury w Przasnyszu coraz bliżej.

Dziś w godzinach popołudniowych miało miejsce robocze spotkanie burmistrza Przasnysz Łukasza Chrostowskiego i przewodniczącego rady powiatu Pawła Szczepkowskiego. Spotkanie trwało około godziny.

W gabinecie włodarza miasta obaj panowie rozmawiali o kierunkach rozwoju miasta i powiatu. Czas w dużej mierze wypełniła rozmowa o możliwych wspólnych inwestycjach. Największą uwagą cieszył się Miejski Dom Kultury. Miasto wraz z powiatem mają wspólna wizję remontu i funkcjonowania tego obiektu. Dlatego bardzo realna staje się koncepcja powołania Miejsko-Powiatowego Domu Kultury w Przasnyszu z prężnie działającym kinem. Panowie dyskutowali także o Szkole Muzycznej na terenie Przasnysza, a także o możliwościach dotyczących budowy basenu. W tej sprawie ma odbyć się spotkanie w szerokim gronie ze starostą i wicestarostą. Konsultowane i omawiane będą wspólne rozwiązania, które mają nas przybliżyć do powstania w Przasnyszu upragnionego obiektu.

Panowie wspólnie przyznali, że współpraca pomiędzy miastem, a powiatem układa się świetnie i wspólnymi siłami można zdziałać dużo więcej. To dobry prognostyk na przyszłość. Wzajemne zrozumienie samorządów jest elementarne w rozwoju każdego regionu. Oprócz wspomnianych tematów burmistrz i przewodniczący rady powiatu rozmawiali na tematy gospodarcze dotyczące całego regionu przasnyskiego. Ważnym elementem były także mniejsze inwestycje. Kolejne spotkanie obu panów już wkrótce.

M.Jabłońska

 


 

Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...