Komunikat! Gmina Chorzele gasi światło.

W krok za decyzją burmistrza Przasnysza powędrowały władze gminy Chorzele. Burmistrz Beata Szczepankowska zadecydowała o czasowym wyłączeniu ulicznych latarni. Sytuacja jest podyktowana m.in. oszczędnościami. Jak zapewnia gmina, wyłącznie lamp nie wpłynie na pogorszenie stanu bezpieczeństwa. Publikujemy komunikat dla mieszkańców.

 

„Informujemy, że ze względu na ograniczenia dotyczące przemieszczania się mieszkańców w okresie pandemii oraz dbanie o gospodarność finansami Gminy w zawiązku z jej skutkami, od 20 kwietnia (poniedziałek) – do odwołania, konserwator gminny wprowadzi sukcesywnie, tak jak w innych miastach i gminach – czasowe ograniczenia w oświetleniu na terenie Miasta i Gminy Chorzele.

Od 20 kwietnia do odwołania ograniczeń w przemieszczaniu się mieszkańców – oświetlenie na terenie Miasta i Gminy Chorzele będzie funkcjonowało od godziny 20.15 do godziny 24. Poza tymi godzinami lampy będą wyłączone.

Miejsca objęte monitoringiem Policji – będą oświetlone, jak dotychczas.

Ograniczenia poprzedziły konsultacje burmistrz Miasta i Gminy z Komisariatem Policji w Chorzelach oraz radnymi Rady Miejskiej i nie wpłyną w obecnej sytuacji na pogorszenie stanu bezpieczeństwa mieszkańców.

Jest to decyzja tymczasowa. Będzie jednak niosła wymierne dla mieszkańców i budżetu Gminy oszczędności” – czytamy w komunikacie gminy Chorzele.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barubar
Barubar
8 miesięcy temu

Proponuję wyłączać lampy miedzy 22 a 6 rano. co do oszczędności to poczekamy aż kilka mieszkańców zostanie rozjechanych na nieoświetlonych przejściach (kamizelki odblaskowe są poza strefą miejską).